Wersja do druku

Udostępnij

 Z przyjemnością informujemy, że Eliza Kindziuk otrzymała nagrodę specjalną „Artistic Incentive Award”, przyznaną przez organizatorów Lisbon Dance Platform. W ramach nagrody artystka pokaże swoją solową pracę SEE ME na festiwalu Laois Dance Platform, odbywającym się w Laois w Irlandii w dniach 3-5 kwietnia 2020 roku. Festiwal ten jest partnerem wydarzenia w Lizbonie.

 

Więcej o obu festiwalach: https://www.laoisdanceplatform.ie/lisbon-dance-platform/

 

Opis spektaklu:

 

Czy wiesz, że co 62 minuty umiera co najmniej jedna osoba w wyniku zaburzeń odżywiania? Czy wiesz, że zaburzenia odżywiania mają najwyższy wskaźnik umieralności w jakiejkolwiek chorobie psychicznej? SEE ME jest analizą osoby zmagającej się z tym problemem XXI wieku. Ukazuje postać, której zarówno ciało, jak i umysł wyniszcza brak akceptacji własnego wyglądu. Przeprowadza publiczność poprzez występujące u niej stany emocjonalne, próby walki z chorobą i samym sobą, a także odkrywa jej niespokojne wnętrze.

 

Choreografia i taniec: Eliza Kindziuk

Realizacja światła: Marcin Kostyra

Muzyka: ‘Undan Hulu’ – Ólafur Arnalds

Kostium: Urszula Duczek

Premiera: 23 marca 2019 roku podczas Festiwalu Teatrów Tańca Sfera Ruchu w Nowej Soli

Czas trwania: 10 min

 

Trailer: tutaj

Kamera: Kamil Białobrzewski

 

 

Eliza Kindziuk – (ur. 1991) choreografka, pedagog tańca, tancerka. Swoją ścieżkę taneczną rozpoczęła od Teatru Tańca Caro, z którym występowała m.in. we Francji, Niemczech, USA i Rosji. Studiowała taniec współczesny i pedagogikę tańca w austriackim Anton Bruckner Privatuniversität w Linz, odbyła też staż w niemieckim teatrze WEE Dance Company/ Gerhart Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau. W maju 2018 roku premierę miał jej pierwszy spektakl The Room, a w marcu 2019 roku SEE ME. Współpracowała z takimi choreografami i nauczycielami tańca, jak m.in.: Gabriel Castillo, Regina van Berkel, Eldad Ben Sasson, Jarek Cemerek, Evangelos Poulinas, Jason Jacobs, Genevieve Coupal, Thierry Verger, Maciej Kuźmiński, Paulina Andrzejewska, Katarzyna Skawińska, Anna Wielogórska. Regularnie prowadzi warsztaty z tańca współczesnego, jazzowego, improwizacji oraz choreografii w polskich i zagranicznych szkołach tańca (Niemcy, Austria, Korea Południowa).

 

 Więcej na: www.elizakindziuk.com

 

PLATFORMA TAŃCA W LIZBONIE (Lisbon Dance Platform – LDP) – międzynarodowy festiwal prezentujący młodych artystów tańca organizowany przez Amalgama Dance Company (Mafra, Lizbona), we współpracy z Laois Youth Dance Ensemble (Laois, Irlandia). Festiwal ma na celu prezentację utalentowanych młodych tancerzy i tancerek oraz profesjonalistów i profesjonalistek w dziedzinie tańca oraz zwiększenie ich mobilności w Europie, na obszarze tańca i sztuk performatywnych. Festiwal zakłada również otwarcie mieszkańców Mafry i Lizbony na szeroką gamę zjawisk tanecznych z różnych kultur, a także podniesienie kompetencji mieszkańców Mafry i Lizbony jako widowni tanecznej. Nawiązując do formuły irlandzkiego festiwalu w Laois, portugalska Platforma Tańca w Lizbonie umożliwia uczestnikom i uczestniczkom LDP publiczną prezentację swoich prac artystycznych, a także daje im szansę rozwijania umiejętności i dzielenia się swoimi talentami.

 

Uczestnicząc w Platformie Tańca w Lizbonie  uczestnicy mają szansę, aby:

–        zaprezentować spektakl (spektakl grupowy lub solo trwające maksymalnie 10 minut) w ramach wieczornych pokazów głównego programu Lisbon Dance Platform;

–        wziąć udział w warsztatach tańca współczesnego prowadzonych przez – Amalgama Dance Company, kierownika artystycznego zespołu Laois oraz profesjonalnych pedagoagów zaproszonych przez organizatorów;

–        wziąć udział w międzynarodowej wystawie filmów tańca i sympozjum naukowym zatytułowanym „Jaka jest rola tańca w naszym życiu?”.

 

Więcej informacji: www.amalgamacompanhia.com; info@laoisdanceplatform.ie

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close