Wersja do druku

Udostępnij

Najnowsza propozycja wileńskiego zespołu baletowego z Litewskiego Narodowego Teatr Opery i Baletu to La Piaf w choreografii Maura Bigonzettiego, której libretto stanowi biografia legendarnej francuskiej pieśniarki. Tancerze wykonują ją do muzyki m.in. Jacques’a Brela, Gabriela Faure’a, Maurice’a Ravela, Francisa Poulenca i samej  Edith Piaf.  Bigonzetti pokazywał już La Piaf  w wykonaniu  Baletu Staatsoper z Hanoweru.  Balet będzie można zobaczyć podczas XXIV Bydgoskiego Festiwalu Operowego w kilka tygodni po wileńskiej premierze, jako jedyny tytuł baletowy tegorocznego BFO – La Piaf wykonana zostanie we wtorek i środę, 9 i 10 maja  o godz.19.00 na scenie organizatora festiwalu, Opery Nova.

 

Choreografie Maura Bigonzettiego, współczesnego twórcy o międzynarodowej sławie, są pełne humoru, wrażliwości, wykorzystują klasyczną technikę do tworzeniu nowoczesnych form. Jego język tańca jest niezwykle dynamiczny  i tworzy wspaniałe obrazy. Artysta w swych pracach składa hołd wspaniałym twórcom: ich bohaterami są Bach, Caravaggio, Mozart. Najnowszą kreacją choreografa jest ProgettoHaendel w Teatro alla Scala w Mediolanie. 

 

Litewski Teatr Opery i Baletu odwiedzał Bydgoszcz już dwukrotnie. W tym roku reprezentuje go zespół Baletu, którego dyrektorem artystycznym jest Krzysztof Pastor.

 

TRAILER

 

 

Choreografia: Mauro Bigonzetti (Włochy)

Dekoracje i światła: Carlo Cerri (Włochy)

Reżyseria świateł: Massimo Consoli (Włochy)

Kostiumy: Ugne Tamuliunaite (Litwa) i  Mauro Bigonzetti ( Włochy)

Asystent choreografa: Macha Daudel (Francja)

 

Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close