Tanz 5 Dimension Company zaprasza na prapremierę spektaklu Wiosenna podróż. Odbędzie się ona 22 lipca o godz. 20.30 w łódzkich Ogrodach Geyera, w ramach 2. Polskiej Sceny Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

Opis spektaklu:

Projekt jest inspirowany muzyką i tekstem Franza Schuberta do utworu Winterreise. W opracowaniu własnego tekstu i przełożenia tematu na język choreograficzny będzie punktem wyjściowym do stworzenia spektaklu w jednym akcie. Przewidywany czas projektu to około jednej godziny. Kompilacja różnych dziedzin sztuki i wyrazu scenicznego będzie stanowić podłoże spektaklu.

Chciałbym poruszyć sferę najbliższą człowiekowi, jego osobiste marzenia i tęsknoty. W Wiosennej podróży pomimo chwili zadumy można będzie odnaleźć optymizm i nadzieję. W obecnej chwili problemów ogólnoświatowych każdy z nas oczekuje chwili odpoczynku, refleksji. Poprzez technikę tańca klasycznego i współczesnego pragnę uruchomić wyobraźnię widza, gdzie estetyka ciała i harmonia muzyki pozwolą oderwać się od codziennych spraw. 

Prapremiera spektaklu będzie miała miejsce w Łodzi. Tekst źródłowy do projektu, którego jestem autorem, dedykuję odbiorcy, który zaszczyci obecnością.

Roman Komassa

***

Czym jest dla mnie taniec?

Jeśli nie mógłbym tańczyć, jakże mógłbym wyrazić swoje uczucia. Taniec to zmiana przestrzeni i wibracja atomów, które poruszam świadomym ciałem.

Roman Komassa

Biogram choreografa, tancerza i pedagoga Romana Komassy: link

***

Realizatorzy:

Choreografia i reżyseria projektu: Roman Komassa
Muzyka (kolaż): Max Richter, Jan Sebastian Bach, Jan Tiersen, Franz Schubert
Obsada: Alina Umbach, Nora Ebeling, Vanessa Schmidt, Sina Sinatra, Roman Komassa

Prapremiera: 22 lipca, godz. 20.30; Ogrody Geyera, Łódź

Wstęp wolny

Na organizację projektu stypendium przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Folder

2. Polska Scena Tańca: Tanz 5 Dimension Company „Wiosenna podróż”. Folder: materiały własne organizatora

Folder

2. Polska Scena Tańca: Tanz 5 Dimension Company „Wiosenna podróż”. Folder: materiały własne organizatora

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close