Z przyjemnością informujemy, że kierownictwo Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi w sezonie 2023/2024 obejmie Anna Nowak.

Wersja do druku

Udostępnij

Anna Nowak ukończyła łódzką Szkołę Baletową im. Feliksa Parnella oraz Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jest artystką baletu, pedagożką, kierowniczką prób, realizatorką wielu choreografii z ponad 20-letnim doświadczeniem na arenie międzynarodowej. Prowadziła liczne projekty edukacyjne i choreograficzne, masterclass i warsztaty na całym świecie, a także stworzyła własne prace choreograficzne. Różnorodność i globalny zasięg prowadzonych przez nią projektów dały jej możliwość rozwijania autonomicznej kreatywności na najwyższym poziomie. Rozpoczynając współpracę z Baletem Teatru Wielkiego w Łodzi, zamierza dążyć zarówno do najwyższego poziomu zespołu baletowego, jak i prezentowanego repertuaru.

Jako tancerka była związana z zespołem Company Wayne McGregor, z którym przez 9 lat tańczyła na najbardziej prestiżowych scenach świata, w tym w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Australii, w krajach Azji i większości krajów europejskich, brała udział w wielu filmach, instalacjach, rezydencjach choreograficznych na świecie.

W Balecie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej tańczyła partie solowe w baletach klasycznych, takich jak: Bajadera, Jezioro łabędzie, Śpiąca królewna, jak również w choreografiach neoklasycznych i współczesnych, m.in. George’a Balanchine’a, Jiří Kyliána oraz Jacka Przybyłowicza.

Po zakończeniu kariery wykonawczej w 2016 współpracowała ze Studio Wayne McGregor, przekazując fragmenty jego choreografii FAR i Atomos, m.in. w Londynie, Berlinie i Amsterdamie. Następnie została kierowniczką prób i koordynatorką artystyczną w ŻfinMalta National Dance Company, gdzie w ciągu trzech sezonów pracowała nad 21 spektaklami, z takimi choreografami jak m.in.: Emanuel Gat, Tania Carvahlo, Roy Assaf i Paolo Mangiola.

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close