Teatr tańca Connecting Arts and Theatre Dance Company zaprasza na premierę spektaklu Cienie Wieży w choreografii Darii Szymańskiej.

Wersja do druku

Udostępnij

Twórcy o spektaklu:

Cienie Wieży to dzieło nawiązujące do mitu o Orfeuszu i Eurydyce, realizowane z punktu widzenia Eurydyki pozostawionej w Hadesie. Czy w przypadku wyjścia z ciemnej nieznanej przestrzeni można odnaleźć w sobie nadzieję na dalsze życie po życiu?
Mamy nadzieję na rozbudzenie w widzach wewnętrznej dyskusji na temat próby zrozumienia hybrydowej rzeczywistości, podejmując tematy o charakterze mistycznym. Na ile wiwisekcja tej rzeczywistości, przeprowadzona narzędziami takimi jak mit czy ekspresyjna ucieczka do mnogości wewnętrznych światów, może pomóc w odnalezieniu swojego własnego cienia? Poszukiwanie wielobarwności wewnątrz człowieka może uratować ludzi przed nierównym światem hybryd i zdalnej komunikacji, w którym nie tak trudno o powierzchowne kłamstwo i elastyczną moralność. Kiedy ludzie odrywają się od cieni swojej przeszłości, pojawia się światło oddechu, naturalności i wolności.

Realizatorzy:

Reżyseria/choreografia: Daria Szymańska
Koordynator projektu: Alicja Tranda
Kreacja/tancerki: Katarzyna Koziorz, Maria Lenczewska, Laura Einbacher
Twórcy muzyka/wykonawcy: Julianna Kamila Siedler-Smuga, Piotr Maciej Papierski, Pimon Lekler
Scenografia: Daria Szymańska
Kostiumy: Stefania Lazar
Wizualizacje: Nilo Hartman, Ula Domańska
Światło: Tomasz Krukowski
Dźwięk: Marcin Dobijański
Fotografie: @habryn.wawrzola
KV: @SweetJesusCreatives

Data premiery: 28 marca 2022

***

Spektakl jest kontynuacją rezydencji choreograficzno-artystycznej Darii Szymańskiej z obszaru tańca współczesnego, realizowanego w ramach programu Przestrzenie Sztuki w Lublinie 2021, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Organizatorem akcji Dotknij Teatru 2022 jest Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych.

Partnerzy: Fabryka Sztuki w Łodzi, Teatr Nowy w Łodzi

Więcej informacji o spektaklu: link

Więcej informacji o akcji Dotknij Teatru 2022: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close