Wersja do druku

Udostępnij

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru Dotknij Teatru 2016 Teatr Chorea zaprasza w dniach 31 marca-1 kwietnia 2016 godz. 17.00 do Galerii Fabryki Sztuki w Łodzi (ul. Tymienieckiego 3) na performans Tomasza Ciesielskiego Taśmy profesjonalne.

 

Tomasz Ciesielski o performansie:

Rozpoczęliśmy od zabawy z nagraniami – „taśmami profesjonalnymi” teatru i tańca, które dla nas stały się materiałem dość zuchwałego teatralnego karaoke. Szybko okazało się, że równie mocno pociąga nas igranie z wystąpieniami prezentowanymi na parlamentarnej mównicy, na wybiegu modowym i czele manifestacji. Wszystkie razem tworzą repertuar działań oraz gestów, które (w popartowym niekiedy stylu) powielimy na scenie i przerobimy na swoje. Razem z widzami poszukamy własnego miejsca wśród gombrowiczowskiego świata słów noblistów, show celebrytów, tańców Anny Teresy de Keersmaeker i pokazów Victoria’s Secret.

 

I nie mogę mówić po prostu, gdyż w tym wszystkim. Jest coś uroczystego i tajemniczego. Tak właśnie, jakby msza się odprawiała! Śmiać mi się chce: jakże uroczysty jestem!

Henryk w Ślubie Witolda Gombrowicza

 

Zespół tworzą uczestniczki warsztatów letnich organizowanych przez Teatr CHOREA i Grupę KIJO w sierpniu. Pokaz stanowi kontynuację zapoczątkowanych wówczas wspólnych działań. 

 

reżyseria: Tomasz Ciesielski
muzyka: Paweł Odorowicz
występują: Aleksandra Korniejenko, Dominika Olaszek, Ewa Otomańska, Julia Cieślewicz, Julia Podlewska, Karolina Żułcińska
współorganizacja: Teatr CHOREA

Wstęp bezpłatny. Nie obowiązuje rezerwacja miejsc. Liczba miejsc ograniczona.
Bezpłatne wejściówki będą wydawane w Fabryce Sztuki w Łodzi w dniu pokazów od godziny 16.00.

 

Tomasz Ciesielski – performer, tancerz, badacz i menadżer teatru, w swoich działaniach łączący wszystkie te trzy doświadczenia. Od 2009 roku członek Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA, w tym czasie uczestniczył w projektach: Antyk/Taniec w Re-Konstrukcji, Koguty, Borsuki i inne Kozły, Oratorium Dance Project. W 2011 roku nawiązał współpracę z duńskim zespołem Granhøj Dans, realizując międzynarodowy spektakl Men&Mahler oraz Rite of Spring Extended, w reżyserii Palle Granhøja. Oba widowiska otrzymały nagrodę dla najlepszego duńskiego spektaklu teatru tańca Årets Reumert 2013 i 2014. Twórca autorskich performansów, m.in. Sens-akcja, prezentowany w Polsce i USA. Autor publikacji (jedyna na polskim rynku monografia tematyczna Taneczny umysł. Teatr ruchu i tańca w perspektywie neurokognitywistycznej) i uczestnik projektów (Polska, Francja, Wielka Brytania) dotyczących możliwości zastosowania wiedzy z zakresu nauk kognitywnych i neuronauk w badaniach nad tańcem. 

 

 

Projekt zrealizowany i sfinansowany w ramach projektu Dotknij Teatru 2016.

 

Logo Dotknij Teatru (miniaturka)

 

 

 Więcej informacji na stronie projektu: http://www.dotknij-teatru.pl/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close