Wersja do druku

Udostępnij

Juz dziś (kolejny pokaz – jutro) w Łodzi (Klub Wytwórnia na Łąkowej odbędzie się finał Oratorium Dance Project, międzynarodowego projektu taneczno-muzycznego na 200-osobową grupę artystów. W projekcie bierze udział 100-osobowa grupa uczestników z regionu łódzkiego, wyselekcjonowana w trakcie półrocznych warsztatów i po dwóch miesiącach pracy z wybitnymi choreografami i tancerzami z USA, Wielkiej Brytanii i Łodzi oraz kompozytorami i muzykami Teatru CHOREA. Towarzyszyć im będą chór i orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej.

Co stanie się kiedy muzykę sprzed 2,5 tysiąca lat przetworzą współcześni kompozytorzy, zaśpiewa ją nieprofesjonalny chór młodzieży razem z zawodowymi muzykami? Co stanie się kiedy do tego wszystkiego zatańczy 50 osób, w różnym wieku, z różnym życiowym i artystycznym doświadczeniem?

Jak mówią twórcy:

„Stworzyliśmy 50 osobową grupę tancerzy i 50 osobową grupę chórzystów. Wybraliśmy dzieci, młodzież i dorosłych z bardzo różnych środowisk łódzkich. Chcieliśmy przeciąć całe miasto wzdłuż i wszerz, po to żeby zebrać i połączyć w procesie pracy 3 generacje. Najmłodszy uczestnik ma 7 lat, najstarszy 60. Dla większości z nich jest to pierwszy kontakt z profesjonalną sceną i zawodowymi artystami. Chcemy w tym projekcie stworzyć i pokazać nowy model edukacji i integracji przez sztukę.

Oratorium Dance Project to jedyna i niepowtarzalna okazja obejrzenia spektaklu muzyczno-tanecznego, łączącego radykalne formy tańca współczesnego z muzyką i energią sprzed 2,5 tysiąca lat. W jedenastu odsłonach będzie można zobaczyć jak młody człowiek reaguje dziś na pytania sprzed wieków. Oratorium Dance Project jest dowodem na to, że scena teatru powinna być otwarta dla każdego, kto jest gotowy do intensywnej pracy i chce walczyć o swój los, prawa i własne miejsce w życiu.”

więcej info na: www.oratorium-chorea.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close