Wersja do druku

Udostępnij

We wrześniu w ramach wystawy Przyjdźcie, pokażemy wam, co robimy. O improwizacji tańca w ms2 (muzeum Sztuki w Łodzi) odbędzie się szereg performatywnych i edukacyjnych wydarzeń towarzyszących. W sobotę 7 września o godz. 19.00 wspólna improwizacja Ilony Trybuły i DJ Lenara (współpracujących ze sobą od trzech lat), którzy podjęli się ruchowej interpretacji twórczości Katarzyny Kobro. W Muzeum Sztuki stworzą spektakl, dla którego inspiracją będą rzeźby Kobro i jej koncepcje czasoprzestrzeni. Przedstawienie pełne będzie racjonalnego, konceptualnego ruchu. Ilona Trybuła wyjaśnia, że spektakl „dotyczyć będzie przestrzeni kształtowanej dźwiękiem, ciała kształtującego przestrzeń, kształtu i formy, która nabiera znaczenia dopiero w momencie zaistnienia”. DJ Lenar, zainspirowany ruchem eliptycznym rzeźb Katarzyny Kobro i ich usytuowaniem w przestrzeni, będzie starał się skomponować muzykę działającą w przestrzeni dookólnej. Trybuła i DJ Lenar będą podążać za słowami artystki twierdzącej, że rzeźba jest jedynie formą wypuszczoną w przestrzeń, bez psychologii, bez opowieści – wtedy zyskuje swoje właściwe życie.

Marcin Lenarczyk – artysta dźwiękowy, muzyk. Występuje również jako DJ. Turntablista. Gra na gramofonie i looperze. Realizator i montażysta dźwięku. Jako DJ Lenar promował nowe techniki grania na gramofonach i płynnie poruszał się po różnych gatunkach muzycznych – od klezmerskiego Meritum, przez reinterpretacje Lutosławskiego grane z Andrzejem Bauerem, po występy z zespołem Paris Tetris w towarzystwie Marcina Maseckiego. Związany z warszawską sceną niezależną i jazzową oraz z wytwórnią Lado ABC. Od kilku lat zajmuje się realizacją i montażem dźwięku w filmach fabularnych i dokumentalnych (Niezależna Republika Samosiuk, Sala samobójców, Przeżyć Afganistan). Jest także twórcą ścieżki dźwiękowej do Filmowej Kolekcji Bajek – Opowieści pogranicza.

Przedstawienie poprzedzi pokaz dokumentacji filmowej (4 września godz. 18.00) z Festiwalu Improwizacji Tańca [Sic!]. W latach 2010 i 2011 odbyły się wspólne edycje festiwali SIC! i Ad Libitum, podczas których tancerze spotykali się na scenie z wybitnymi muzykami zaproszonymi przez Krzysztofa Knittla. Reżyserią świateł, często na żywo, zajmowała się Ewa Garniec. Efekty tych niezwykłych spotkań pokaże Ilona Trybuła, dyrektor artystyczna festiwalu Sic!, który od 7 lat odbywa się w Warszawie.Na Festiwalu Sic! wystąpili m.in.: Chanti Wadge, Rafał Dziemidok, Leszek Bzdyl, Pracownia Fizyczna, David Zambrano, Magpie Music & Dance Company, Maria Mavridou i Marysia Stokłosa, Julyen Hamilton, Les SlovaKs Dance Collective, Makiko Ito, Benno Voorham, Andrew de Lotbinière Harwood, Daniel Lepkoff oraz Boris Charmatz.

Na spektakl i projekcje WSTĘP WOLNY.

We wrześniu także ponownie warsztaty z turlania (prowadzenie: Jacek Owczarek, 7 września), warsztaty GaGa (Natalia Iwaniec, 13-14 września) i jam kontakt improwizacji (11 września). Natomiast na 28 września zaplanowano wspólną premierę Davida Zambrano i Pracowni Fizycznej – Soul Project (wrótce więcej informacji).

Więcej informacji na temat wydarzeń w ramach wystawy na bieżąco na stronie Muzeum Sztuki w Łodzi:

http://msl.org.pl/pl/wydarzenia/przyjdzcie-pokazemy-wam-co-robimy-o-improwizacji-t/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close