Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego im. Sergiusza Diagilewa. Swoje choreografie – wybrane spośród ok. 100 zgłoszeń˗ zaprezentowało czternastu choreografów. Jury w składzie Olivier Patey, Marek Różycki i Radu Poklitaru pod przewodnictwem prezydenta Międzynarodowej Rady Tańca IDC UNESCO w Paryżu – AlkiAs Raftisa przyznało następujące wyróżnienia: Grand Prix Bursztynowego Fauna otrzymała Sasha Evtimowova z Macedonii za choreografię Give Up The Ghost, a pierwszą nagrodę ˗Serhii Kon z Ukrainy za The Ballad About Friend. Ukraińskiego artystę ˗ ex aequo z Dmitrem Zalesskym z Białorusi za Nothing in common ˗ uhonorowała także rada dziennikarzy i krytyków tańca (Elżbieta Pastecka, Katarzyna Gardzina, Wiesław Kowalski, Igor Rakowski-Kłos).

Specjalną statuetkę Nadzwyczajnego Fauna za wkład w zjednoczenie artystów i instytucji związanych ze sztuką tańca na całym świecie otrzymał prezydent Międzynarodowej Rady Tańca International Dance Council UNESCO w Paryżu ˗ Alkis Raftis.

Wieczór zakończył się występem Kiev Modern Ballet. Ukraiński zespół pod kierownictwem choreografa Radu Poklitaru po raz pierwszy w Polsce pokazał spektakl baletowy Carmen. TV do muzyki Georges’a Bizeta.

(na podstawie artykułu: Igor Rakowski-Kłos, Konkurs im. Diagilewa: najlepiej tańczą Macedończycy, „Gazeta Wyborcza ˗ Łódź – on line”, 14 listopada 2011).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close