Wersja do druku

Udostępnij

W poniedziałek 31 sierpnia o godz. 18.00 Living Space Theatre pokaże przedpremierowo Dzieci Korczaka w reż. Jakuba Margosiaka. Spektakl teatru tańca powstał na podstawie tekstów Janusza Korczaka i zebranych historii, a jego przedpremierowy pokaz odbędzie się w ramach obchodów 76 rocznicy likwidacji łódzkiego getta, w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

 

O spektaklu:

 

Baśń.

O kilkorgu dzieciach

Ich oddechy, zabawy, listy, dusze

Zbudzenie i tańczenie

Ćwierkanie ciał

Śmiech

Wiara i niewiara

Stara modlitwa

Życie.

 

scenariusz i reżyseria: Jakub Margosiak

choreografia: zespół

występują: Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak, Julia Lewandowska

muzyka: Stanisław Leśniewski

scenografia i kostiumy: Alicja Helfojer, Grzegorz Łabuda

produkcja: Living Space Theatre

współpraca organizacyjna i merytoryczna: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują zapisy (mailowe na adres: zapisy@centrumdialogu.com; organizatorzy proszą o podanie w tytule nazwy i daty wydarzenia). Liczba miejsc ograniczona. 

 

Miejsce: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 83

 

Dofinansowano ze środków Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny, Katowice Miasto Ogrodów – Instytucji Kultury im. K. Bochenek oraz dzięki wsparciu Samorządu Województwa Śląskiego.

 

Living Space Theatre to teatr nomadyczny założony przez absolwentów Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie: Jakuba Margosiaka, Grzegorza Łabudę i Annę Mikułę. W swoich pracach zespół łączy aktorstwo, ruch i taniec. Artyści skupiają się na pracy z ciałem i wyobraźnią jako istotnymi narzędziami w procesie twórczym. Zespół za cel stawia sobie szerzenie sztuki teatru w skali lokalnej i międzynarodowej. Stowarzyszenie Living Space Theatre istnieje od 2016 roku; dotychczas współpracowało z artystami i instytucjami z Polski, USA, Chin, Południowej Korei, Japonii, Belgii, Holandii, Bułgarii i Armenii (organizując warsztaty twórcze skupione wokół sztuki teatru i tańca oraz prezentując spektakle). Przedstawienia zespołu były wystawiane w kraju i za granicą podczas festiwali i innych wydarzeń.  

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close