Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 6 lutego o godz.18.00 w Muzeum Sztuki (ms2) w Łodzi (ul. Ogrodowa 19) zaprasza na pokaz filmu Breaking the Frame(Przełamując ramy) –osobisty filmowy portret wybitnej nowojorskiej artystki Carolee Schneemann. Film jest formą medytacji na temat ciała, prywatności oraz eksplorowanych przez artystkę przestrzeni fizycznych i konceptualnych. Spojrzenie z perspektywy dokumentu prowokuje do zastanowienia się nad granicami malarstwa, literatury, performansu i filmu. Film poprzedzi wprowadzenie Klio Krajewskiej, kuratorki międzynarodowych projektów artystycznych, która regularnie współpracuje z Biennale WRO jako członek zespołu kuratorów. Wstęp wolny.

Marielle Nitosławska (Nitoslawska)– reżyserka i operatorka filmowa, historyk sztuki. Profesor Uniwersytetu Concordia w Montrealu. Urodzona w Kanadzie, mieszkała w Łodzi w czasie studiów na PWSFTviT. Na przełomie lat 70. i 80. współpracowała z Warsztatem Formy Filmowej, aktywnie uczestniczyła w działaniach łódzkiego środowiska artystycznego zainteresowanego nowymi mediami.

Carolee Schneemann
– (ur. 1939) artystka realizująca interdyscyplinarne projekty, szczególnie zainteresowana problemami ciała, seksualności i płci. Prace Schneemann prezentowane były m.in. w Museum of Contemporary Art w Los Angeles, the Whitney Museum of American Art, Centrum Georges Pompidou w Paryżu, Museum of Modern Art w Nowym Jorku czy Moderna Musset w Sztokholmie.

Klio Krajewska (1982) – kuratorka międzynarodowych projektów artystycznych, konsultantka w dziedzinie urbanistyki społecznej. Regularnie współpracuje z Biennale WRO jako członek zespołu kuratorów. Od 2009 przygotowuje i moderuje sympozja stanowiące integralną część Biennale (Expanded City, Alternative Now, Pioneering Values).

Pokaz zorganizowany we współpracy z WRO Art Center.

Więcej o filmie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close