Wersja do druku

Udostępnij

Łódzka klubokawiarnia KIPISZ zaprasza w weekend 15-16 sierpnia na Mniej.Więcej Improwizacji, czyli szereg wydarzeń tanecznych, muzycznych i innych związanych z improwizacją: warsztatów, koncertów, improwizacji solowych i grupowych. Na wszystko wstęp wolny. Wszystkie wydarzenia, poza warsztatem prowadzonym przez Jana Lorysa Krajobrazy ciał, odbywają się w klubokawiarni KIPISZ.

 

 

Program:

Sobota, 15 sierpnia

godz. 16.00-19.00: Warsztat improwizacji ruchowej Krajobrazy ciał
Prowadzenie: Jan Lorys 

 

godz. 21.00: Koncert Drugi obieg  
Muzyka: Magos Makriyannis

Wizualizacje: Wojtek Łaba 

Ruch: Joanna Jaworska-Maciaszek i Paweł Grala 

 

Niedziela, 16 sierpnia

 

godz.16.00-19.00: Warsztat improwizacji ruchowej Krajobrazy ciał

Prowadzenie: Jan Lorys

 

godz. 20.30: Improwizacja solowa Oprócz tańca lubię lody 

Wykonanie: Jan Lorys

 

godz. 21.30: Improwizacja grupowa na podstawie książki Sto tysięcy miliardów wierszy Raymonda Queneau
Improwizacja: Majka Justyna, Katarzyna Gorczyca, Paweł Grala, Jan Lorys, Aleksandra Łaba, Joanna Jaworska-Maciaszek

 

 

Warsztat improwizacji i kompozycji Krajobrazy ciał z Janem Lorysem odbędzie się w siedzibie Zespołu Tańca Ludowego „Harnam” im. Jadwigi Hryniewieckiej przy ul. Piotrkowskiej 282a w Łodzi. 

 

Zapisy: kipiszkipisz@gmail.com

 

Od organizatorów:

 

Każdy uczestnik w dniu warsztatów, podpisuje oświadczenie o stanie zdrowia.

 

Podczas warsztatów będziemy zadawać pytania:

Jak mogę wyłączyć samoocenę, a jednocześnie czuć kompozycję całej przestrzeni?
Jak podejmować decyzję w teraźniejszości, jednocześnie korzystać z całego swojego życiowego doświadczenia?
Jak być częścią grupy, jednocześnie nie tracąc własnej indywidualności?

 

Będziemy obserwować, jak pytania tworzą kolejne pytania, by w rosnącej lawinie pytań znaleźć czas i przestrzeń na eksplorację samego siebie. Poprzez ćwiczenia indywidualne, w parach, aż do grupowej kompozycji, będziemy doświadczać wolności i odpowiedzialności.

 

Warsztaty będą oparte na osobistym doświadczeniu Jana, które zdobywał pracując między innymi z Rebbecą Lazier  przy There might be others, gdzie tworzył improwizację na skodyfikowanej strukturze, która jednak pozwala odkryć wolność; Davidem Zambrano, od którego nieustannie uczy się spontaniczności, radości i mądrości ruchu; oraz z zespołem improwizatorów i muzyków przy KIO in motion  wielkiej fuzji improwizowanego ruchu i dźwięku.

 

Koncert-improwizacja Drugi obieg

 

Elektroniczny, akustyczny, z(de)komponowany, zaimprowizowany, generatywny, synestetyczny obraz i dźwięk. Artysta użyje swoich dotychczas wygenerowanych struktur muzycznych, dzięki którym stworzył muzykę do spektakli w ostatnich trzech latach twórczości. Stąd Drugi obieg otwiera raz zaistniałe utwory na nowe życie i pozwala na ich ewaluację. Natomiast Wojtek Łaba będzie operował na żywo obrazem, łącząc efekty wizualne z nagraniami video oraz elementami mappingu. Podczas koncertu pojawi się również improwizacja ruchowa Joanny Jaworskiej Maciaszek i Pawła Grali, bazująca na poszukiwaniu inspiracji ruchowych w przestrzeniach dźwiękowych.

 

*** 

Partnerem wydarzenia jest Poleski Ośrodek Sztuki oraz Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi w ramach dotacji Małe granty. 

 

Link do wideo z poprzedniej edycji: https://www.youtube.com/watch?v=O5sLQDjZxQw&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0BGE6YHW7O9tdjl_Gumdj-8L1rBfM34pPWB1qt8W-IEtu0rZI4UWvqhh8

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close