Wersja do druku

Udostępnij

Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza na pokazy filmów towarzyszących pokazowi spektaklu Aleksabdry Borys Unisono re//mix Anna Halprin, które odbędą się w środę, 31 lipca 2013, o godzinie 18.00. Pokazany zostanie film z choreografią Anny Halprin Powracając do domu – efekt poszukiwań ciągle żywych mitów i rytuałów poprzez taniec w relacji z otoczeniem, jak również film Unisono z udziałem Aleksandry Borys i Marysi Zimpel autorstwa Justyny Calińskiej zapowiadający UNISONO re//mix Anna Halprin (produkcja: komuna // warszawa) – 3 sierpnia o godz. 19 w Sali wystawy czasowych ms2. Bada on idee Anny Halprin – sposobów harmonijnego funkcjonowania ciała tancerza w przestrzeni otwartej, poza studiem i sceną.

Anna Halprin jest niewątpliwą pionierką tańca współczesnego. W latach 1955 – 1965 prowadziła cykl warsztatów dla tancerzy (Dancers Workshops) w San Francisco, w których uczestnictwo okazał się przełomowym dla takich tancerzy/choreografów, jak Simone Forti, Trisha Brown czy Yvonne Rainer. Halprin oparła się na eksperymencie i wspólnym poszukiwaniu, zamiast na standardowej relacji uczeń-nauczyciel. Wspólnie badano anatomie jako podstawę ruchu, improwizację budującą doświadczenie, znoszono granicę między dyscyplinami włączając w sytuacje ruchowe malarzy, rzeźbiarzy, muzyków. W 1978 roku Halprin założyła Instytutu Tamalpa http://www.tamalpa.org/, który stał się instytucjonalną bazą jej edukacyjnych i artystycznych działań. W roku 1981 rozpoczęła pracę nad projektem poszukiwania ciągle żywych mitów i rytuałów poprzez taniec w relacji z otoczeniem. Film Powracając do domu to pokłosie tych poszukiwań.

Anna Halprin Powracając do domu (2003) 45 min.
Reżyseria, zdjęcia, montaż: Andy Abraham Wilson
Charakteryzacja: Eeo Stubblefield
Muzyka: Fred Frith

Więcej informacji na temat wydarzeń w ramach wystawy na bieżąco na stronie Muzeum Sztuki w Łodzi:

http://msl.org.pl/pl/wydarzenia/przyjdzcie-pokazemy-wam-co-robimy-o-improwizacji-t/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close