Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 8 maja o godz. 17.00 Muzeum Sztuki (ms¹) w Łodzi (ul. Więckowskiego 36), zaprasza na działanie choreograficzne Alexa Baczyńskiego-Jenkinsa na finisaż  wystawy choreograficznej Układy odniesienia. Choreografia w muzeum. Wydarzenie będzie otwartą próbą, podczas której artysta wraz z towarzyszącymi twórcami będą dekonstruować elementy tecktonik i jumpstyle – stylów tańca z wczesnych lat dwutysięcznych, związanych z muzyką elektroniczną i rave. Działanie stanie się punktem wyjścia do rozpatrywania zagadnień techno-ciał i techno-podmiotowości. 

 

W działaniu biorą udział: Salka Ardal Rosengren, Michał Bogdanowicz, Jayson Patterson, Paweł Sakowicz.

 

Alex Baczyński-Jenkins – pracuje z choreografią i performansem. W swojej praktyce koncentruje się na mediacji i politykach afektu, podmiotach pragnących i nowym ucieleśnianiu. Jego prace prezentowane były m.in. w: the David Roberts Art Foundation, Delfina Foundation, Basel Liste, Block Universe, Home Works Beirut, Whitechapel Gallery oraz Sophiensaele w Berlinie. Ukończył kierunek Dance, Context, Choreography w HZT Inter-University Centre for Dance w Berlinie oraz Aural and Visual Cultures na Goldsmiths University w Londynie. Uczestniczył wAshkal Alwan’s Home Workspace Program w Bejrucie. 

 

Wystawa Układy odniesień. Choreografia w muzeum w Muzeum Sztuki w Łodzi  ma na celu przyjrzenie się praktykom choreograficznym oraz sposobom prezentacji działań performatywnych wspólnie z grupą polskich choreografek i choreografów. Artyści zaproszeni zostali do tymczasowego wykorzystania pierwszego piętra Muzeum Sztuki przy ul. Więckowskiego 36 jako przestrzeni prób i badań. W trakcie pobytu w Muzeum, w godzinach jego regularnego otwarcia, twórcy powrócą do zagadnień obecnych w ich dotychczasowych pracach, badając możliwości otwarcia własnej praktyki artystycznej na widzów.

 

Więcej informacji o wystawie: http://msl.org.pl/pl/wydarzeniams/wystawy-biezace/wystawa-choreograficzna-uklady-odniesienia–choreografia-w-muzeum.html

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close