Wersja do druku

Udostępnij

Dotknij teatru to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który odbędzie się w dniach 27 marca-3 kwietnia 2015 roku. Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. Wydarzenia taneczne w ramach akcji odbędą się w Łodzi, Poznaniu, Kaliszu i Wrocławiu. W Łodzi odbędzie się premiera spektaklu Teatru Nowego i Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu Melancholia/Violetta Villas (reż. i chor. Tomasz Wygoda); Teatr Chorea zaprezentuje dwa spektakle: Wszędodomni i Po ptakach; Novy Ruch Teatr pokaże spektakl Macht mir Spaβ (ruch i reżyseria Piotr Soroka); Grupa KIJO zaprosi do udziału w projekcie K I S Z, a aktorki Wrocławskiego Teatru Pantomimy poprowadzą warsztaty Pantomima nie boli. Aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy poprowadzą również warsztaty Pantomima nie boli dla młodzieży (16-23 lata) we Wrocławiu w ramach Akcji: Edukacja. 

 

W Poznaniu Polski Teatr Tańca pokaże spektakl Sanatorium (chor. Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta) a Agnieszka Noster wraz z członkami Grupy Tańca Współczesnego i Form Fotomedialnych przy MDK nr 2 zaprosi na akcję performatywną Drobne Zda/e/rzenia taneczne w mieście. W Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu odbędzie się pokaz spektakli Agaty Siniarskiej Śmierć 24 klatki na sekundę… i Pawła Sakowicza Bernhard w ramach projektu Choreografia myśli. Projekt Choreografia myśli został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

 

Wydarzenia taneczne w ramach Dotknij teatru 2015:

Teatr Nowy, Melancholia/Violetta Villas (27 marca, godz. 19.00)

Teatr Chorea, Wszędodomni (28 marca, godz. 19.00)

Teatr Chorea, Po ptakach (1 kwietnia, godz. 19.00)

Novy Ruch Teatr, Macht mir Spaβ (27-28 marca, godz. 19.00)

Grupa KIJO, K I S Z (27 marca, 2 kwietnia, godz. 20.00)

Wrocławski Teatr Pantomimy, warsztaty Pantomima nie boli (27-28 marca, godz. 12.00)

Polski Teatr Tańca pokaże spektakl Sanatorium (27 marca, godz. 20.00)

Drobne Zda/e/rzenia taneczne w mieście (28 marca, godz. 12.30)

Choreografia myśli: Agata Siniarska, Śmierć 24 klatki na sekundę… i Paweł Sakowicz Bernhard (28 marca, godz. 18.00)

Wrocławski Teatr Pantomimy, warsztaty Pantomima nie boli dla młodzieży w ramach Akcji: Edukacja (28 marca, godz. 10.00)

 

Więcej o Dotknij teatru 2015

 

Logo Dotknij Teatru (miniaturka)   Logo Scena dla tańca (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close