Wersja do druku

Udostępnij

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru Dotknij Teatru 2016 Pracownia Fizyczna zaprasza w sobotę 2 kwietnia na pokaz dwóch spektakli: Zdarzenia i Ćmy (pokaz premierowy). Ćmy to spektakl o grze, która płynnie przenika i miesza się z rzeczywistością. To igranie, żart, przebłysk, który może być szaleństwem i utratą kontroli. Co się dzieje, gdy odrzucamy wszelkie reguły, gdy może się wydarzyć wszystko? Kim jesteśmy wtedy, kiedy nie jesteśmy sobą? Czy jesteśmy zdolni zaryzykować dla samej przyjemności grania, dla dreszczu emocji?

 

Ponadto w ramach Dotknij Teatru 2016 Pracownia Fizyczna zaprasza do udziału w dwóch warsztatach: w dniach 29-31 marca będzie to warsztat Gry codzienności, który poprowadzą Joanna Jaworska i Paweł Grala – warsztat zakończy się publicznym pokazem w Pasażu Schillera. Natomiast w dniach 1-2 kwietnia Jacek Owczarek, Patryk Zakrocki i Paweł Szamburski poprowadzą warsztat ściśle związany ze spektaklem Zdarzenia. Warsztat odsłoni elementy partytury improwizacji, na jakiej opiera się przedstawienie, a jego struktura zostanie rozłożona na czynniki pierwsze.

Na warsztaty obowiązują zgłoszenia: pracownia.f@gmail.com

 

O spektakl:

 

Zdarzenia

Zdarzenia to wspólny projekt Pracowni Fizycznej i SzaZy. Spektakl wystawiany był między innymi na Festiwalu SIC! w Warszawie, w Teatrze Nowym w Łodzi, w Wiedniu na placu głównym Museum Quartier w ramach Festiwalu Polska Flash, w Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi w ramach wystawy Przyjdźcie, pokażemy Wam co robimy, w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie w ramach Sceny dla Tańca.

 

Jacek Owczarek: „Do pracy nad spektaklem zaprosiłem piątkę tancerzy: Olę Ścibor, Agnieszkę Muczyń, Dawida Lorenca,

Krzysztofa Skolimowskiego i Pawła Gralę. Projekt jaki rozpoczęliśmy z tancerzami dotyczy improwizacji kontaktowej jako metody pracy z ciałem oraz kontaktu w improwizacji. Problemy teoretyczne na jakie trafiam wynikają z tego, że improwizacja, odrzucając nie tylko przecież choreografię, ale i uprzedzanie, ukazuje kontakt jako ogołocony z kontekstu przestrzennego. Kontakt w improwizacji zdaje się dopiero jakoś tworzyć i umiejscawiać. W improwizacji kontaktowej ciału przypisane jest więc inne znaczenie. Improwizacja jest wystawieniem się na nieoczekiwane. Jak zatem nieoczekiwanego oczekiwać i czym jest to nieoczekiwane, jak możliwe jest spotkanie, czyli kontakt – to przedmiot naszej pracy.”

 

projekt: Jacek Owczarek

występują: Pracownia Fizyczna – Iwona Olszowska, Aleksandra Łaba, Ilona Gumowska, Krzysztof Skolimowski, Paweł Grala, Jacek Owczarek

(projekt zrealizowany był w składzie: Paweł Grala, Dawid Lorenc, Krzysztof Skolimowski, Aleksandra Ścibor, Agnieszka Muczyń, lecz gościnnie lub wymiennie w spektaklu brali również udział: Iwona Olszowska, Aleksandra Łaba, Anna Piotrowska, Radek Hewelt, Adrian Bartczak, Aneta Zwierzyńska, Katalin Lengyel, Zoltán Vakulya)

muzyka: SzaZa (Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki)

czas trwania: 50 min.

 

Ćmy

Ćmy to spektakl o grze, która płynnie przenika i miesza się z rzeczywistością. To igranie, żart, przebłysk, który może być szaleństwem i utratą kontroli. Co się dzieje, gdy odrzucamy wszelkie reguły, gdy może się wydarzyć wszystko? Kim jesteśmy wtedy, kiedy nie jesteśmy sobą? Czy jesteśmy zdolni zaryzykować dla samej przyjemności grania, dla dreszczu emocji? Gra, w którą gramy to wybryk, oszustwo, destrukcja dla przyjemności; gra, która jest w stanie unicestwić siebie samą. Ale utrata życiowej równowagi jest jedyną drogą do zmian i rozwoju.

 

Kolektyw: Grala Paweł, Jaworska Joanna, Łaba Ola, Łaba Wojciech

Muzyka: LA3A

Kostiumy: Agnieszka Zwartko

Plakat: Żaneta Górska

Czas trwania: 50 min.

 

Wstęp wolny!

Istnieje możliwość zarezerwowania miejsc, należy podać: imię, nazwisko i liczbę rezerwowanych miejsc mailowo: pracownia.f@gmail.com.

 

Projekt zrealizowany i sfinansowany w ramach projektu Dotknij Teatru 2016.

 

 Logo Dotknij Teatru (miniaturka)

 

Więcej informacji na stronie projektu: http://www.dotknij-teatru.pl/

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close