Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 26 października ruszają XXII Łódzkie Spotkania Baletowe – jeden z najważniejszych w kraju festiwali poświęconych sztuce tańca. Od 1986 roku przegląd jest miejscem konfrontacji aktualnych trendów w światowej sztuce baletowej i najważniejszych osiągnięć we współczesnej choreografii. Na inaugurację Spotkań odbędzie się premiera gospodarza, Teatru Wielkiego w Łodzi – balet komiczny Don Kichot (muz. Ludwig Minkus) oparty na wątkach zaczerpniętych z powieści Cervantesa. Choreografię przygotował rosyjski artysta, Alexandr Polubentsev, z wykorzystaniem choreografii Mariusa Petipy i Alexandra Gorsky’ego. Kolejne przedstawienia w ramach festiwalu zaplanowano na cały listopad. W programie Spotkań Baletowych, jak zawsze znalazły się wybitne zespoły baletowe i artyści, tj. Ballet National de Marseille (choreografie Frédéric’a Flamanda – Moving Target oraz Orfeusz i Eurydyka); zespół Ailey II ze Stanów zjednoczonych z dwoma różnymi programami choreograficznymi (w ramch pierwszego m.in. słynne Revelations); belgijski choreograf o marokańskich korzeniach, Sidi Larbi Cherkaoui ze spektaklem Milonga oraz wybitny brytyjski artysta, Russell Maliphant z wieczorem baletowym zatytułowanym Still Current.

Szczegółowe informacje

O spektaklach:


Zespół Baletowy Teatru Wielkiego w Łodzi, Don Kichot

Ballet National de Marseille, Moving target

Ballet National de Marseille, Orfeusz i Eurydyka

Ailey II, Streams/Virtues/Revelations

Ailey II, Ailey Highlights/Doscongio/Rusty/Revelations

Sidi Larbi Cherkaoui, milonga

Russell Maliphant, Still Current (Afterlight, Two, Duet, Solo, Trio)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close