Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi zaprasza na premierę spektaklu Dziedziczenie. Będzie to spotkanie tańca z wykonywaną na żywo improwizowaną muzyką Leszka Możdżera. Autorką choreografii do spektaklu jest Elżbieta Chowaniec – pedagożka Akademii Muzycznej w Łodzi. Premiera przedstawienia odbędzie się 2 września 2023 roku o godzinie 20.00 w Sali Koncertowej łódzkiej Akademii Muzycznej.

Wersja do druku

Udostępnij

Dziedziczenie stanowi próbę uchwycenia dynamiki ruchu wewnątrz systemu rodzinnego oraz odpowiedzi na pytania: Ile i jakich ruchów potrzeba w drzewie rodzinnym, by stać się naprawdę wolnym od tego, co odziedziczone? Kto z rodziny, kiedy oraz na jakich warunkach może pójść naprzód? I czy jednostkowy ruch naprzód jest tylko indywidualnym ruchem, czy może sumą wszystkiego, co przed nim było?

W Dziedziczeniu Leszek Możdżer pozostaje w ciągłym dialogu z tancerzami. I chociaż wszyscy poruszają się w obrębie ustalonej struktury opowiadania, pianista podaje tematy i improwizuje w zależności od inspiracji ruchowej, tworząc tym samym żywe spotkanie na styku dwóch subtelnych języków – muzyki i tańca.

Wspólnie z Leszkiem Możdżerem na scenie zaprezentuje się ośmioro tancerzy, którzy wykonają choreografię stworzoną przez Elżbietę Chowaniec. Będą to: Aleksandra Charabin, Kacper Klimczak, Anna Petrenko, Karolina Stępniak, Marta Tarashkevicz, Anna Tymków, Ulyana Zaruba i Wioletta Jocz, odpowiedzialna również za kostiumy.

Premiera przedstawienia odbędzie się 2 września 2023 roku o godzinie 20.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a.

Bilety na wydarzenie dostępne na stronie https://www.kupbilecik.pl/

Więcej informacji o spektaklu: https://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/wrzesien-2023/157400-mozdzer-chowaniec-tancerze-dziedziczenie

Leszek Możdżer opowiada o projekcie: „Ja odbieram teatr tańca jako pracę na emocjach, czyli na energiach subtelnych…”. Więcej w zapowiedzi na YT:


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close