Trzej kompozytorzy, trzy kompozycje i trzej choreografowie… Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na wieczór baletowy Tryptyk baletowy, którego premiera odbędzie się 11 czerwca o godz. 19.00.

Wersja do druku

Udostępnij

Trzej młodzi choreografowie – Grzegorz Brożek, Joshua Legge i młody, ale z dużym dorobkiem Jacek Przybyłowicz – dobrze znani nie tylko z naszej sceny, przygotowali swoje wizje choreograficzne znakomitych i powszechnie lubianych utworów muzycznych: Mandragorę Karola Szymanowskiego, Displaced (do Koncertu e-moll op. 85 Edwarda Elgara) i kultowe Bolero Maurice’a  Ravela.  Każdy inny w nastroju i stylistyce,  każdy  intrygujący  i pobudzający emocje, a wszystkie trzy – w swojej wymowie scenicznej i choreograficznej pogłębionej wyobraźnią i wrażliwością choreografów – niezwykle interesujące i wciągające widza w bogaty świat dźwięku,  tańca i ludzkich namiętności.  Jeden jeszcze niezaprzeczalny walor to niepowtarzalna możliwość spotkania ze współczesną interpretacją baletową wspaniałych dzieł muzycznych  kompozytorów, pozornie tylko nam odległych i mogłoby się wydawać – niezrozumiałych. O tym, że mogą oni być nam bliscy i zrozumiali, a ich muzyka może być czytelna i robić wrażenie, widzowie przekonają się, uczestnicząc w tym pięknym, mądrym i atrakcyjnym teatrze tańca – jak twierdzi Organizator wydarzenia. Teatr Wielki w Łodzi zapewnia, że ten wieczór z pewnością pozostanie na długo w sercach i pamięci widzów.

Realizatorzy:

Displaced

Muzyka: Edward W. Elgar
Choreografia: Joshua Legge
Kierownictwo muzyczne: Adam Banaszak
Scenografia: Mariusz Napierała
Reżyseria świateł: Adam Trautz
Asystent choreografa: Dominik Muśko

***

Mandragora

Muzyka: Karol Szymanowski
Choreografia: Grzegorz Brożek
Kierownictwo muzyczne: Adam Banaszak
Scenografia: Mariusz Napierała
Reżyseria świateł: Adam Trautz
Multimedia: Ewelina Ostrowska
Asystent choreografa: Ekaterina Kitaeva-Muśko

***

Bolero

Muzyka: Maurice Ravel
Choreografia: Jacek Przybyłowicz
Kierownictwo muzyczne: Adam Banaszak
Scenografia: Jacek Przybyłowicz
Reżyseria świateł: Kagami
Multimedia: Mikołaj Molenda
Asystent choreografa: Anna Krzyśków

Data premiery: 11 czerwca 2022 godz. 19.00

Kolejne pokazy:

12 czerwca 2022 godz. 19.00
14 czerwca 2022 godz. 18.30

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close