Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 3-16 sierpnia 2015 roku Teatr Chorea i grupa KIJO prowadzą warsztaty dla młodzieży DOTKNIĘCI/PORUSZENI, realizowane w ramach programu Lato w Teatrze. W projekcie DOTKNIĘCI/PORUSZENI artyści zbadają razem z uczestnikami, w jaki sposób radzimy sobie z codzienną bliskością innych ludzi. Wspólne poszukiwania otworzą proste gesty – podanie ręki, uścisk na przywitanie. Dalej, przez sytuacje wymagające dotknięcia dla ratowania czyjegoś życia, lub obrony samego siebie, organizatorzy chcą sięgnąć po mniej oczywiste poruszenia innych, które mogą być nawet dotknięciem przestrzeni wirtualnej. Poprzez przyglądanie się zdolności współczesnego człowieka do dotknięcia i bycia poruszonym, spróbują także razem z uczestnikami sprawdzić, jaki wpływ mają na to technologia oraz rytm i tempo życia.

 

Instruktorzy: Janusz Adam Biedrzycki (CHOREA), Paweł Korbus (CHOREA) Małgorzata Lipczyńska (CHOREA), Majka Justyna (CHOREA), Tomasz Ciesielski (CHOREA), Michał Ratajski (KIJO), Adrian Bartczak (KIJO)

 

Podczas warsztatów uczestnicy będą korzystać z improwizacji kontaktowej, świadomości ciała, technik dramy i improwizacji, by z czasem otworzyć się także nas sztukę performance oraz doświadczenia CHOREI z pracy z grupami wykluczanymi społecznie. Zdobyte podczas tych zajęć umiejętności będą dla uczestników podstawą własnych ruchowych i artystycznych refleksji, z których zbudowane zostaną pokazy finałowe.

 

Wstęp na warsztat jest bezpłatny, termin zgłoszeń upłynął 25 lipca 2015 roku.

 

Pokazy finałowe odbędą się w dniach 15 i 16 sierpnia 2015 o godz. 18.00 (Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi)

 

Projekt realizowany w partnerstwie Teatru CHOREA i Grupy KIJO, w ramach programu „Lato w Teatrze” organizowanego przez Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Logo Lato w Teatrze (miniaturka)    Logo Instytut Teatralny (miniaturka)    Logo e-teatr.pl (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close