Wersja do druku

Udostępnij

W ramach wydarzeń towarzyszących trwającej do października wystawie multimedialnej Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca w Muzeum Sztuki w Łodzi (ul. Ogrodowa 19) w najbliższy weekend oprócz kuratorskiego zwiedzania wystawy (niedziela, godz. 17.00) zaplanowano także wykład i pokaz. W piątek 12 lipca o godz. 19.00 wykład Ray’a Chunga i Iwony Olszowskiej w formie performowanego dialogu na temat podstaw kontakt improwizacji.Podejmą w nim takie pytania, jak: Na czym polega oddawanie i przyjmowanie ciężaru? Jak grać siłami grawitacji? Jak zachowuje się ciało w pędzi?

Natomiast w sobotę 13 lipca o godz. 19.00 Lisa Nelson i Scott Smith pokażą projekt GO, który od 2001 roku prezentowany był w Wielkiej Brytanii, Słowacji, Niemczech, Włoszech i Francji. Artyści współpracują ze sobą od wczesnych lat 90. badając improwizacyjne możliwości metody “strojenia partytur / tuning scores”, którą praktykowali początkowo w ramach grupy Image Lab wraz z K.J. Holmes i Karen Nelson. Image Lab pracowało w ramach Obserwacji, serii performansów site-specific, w ramach których zapraszali do współpracy artystów różnych dyscyplin sztuki.

O artystach:


Ray Chung – pedagog, performer, inżynier. W swojej praktyce skupia się na improwizacji i kontakt improwizacji którą praktykuje od 1979 roku anektując ją do działań scenicznych a także łącząc z praktykowaniem sztuk walki, bodywork i Authentic Movement. Bierze udział w licznych festiwalach na całym świecie prowadząc przy tej okazji warsztaty. Obecnie mieszka w San Francisco.

Iwona Olszowska– tancerka, choreograf, pedagog tańca współczesnego, świadomości ciała, kontakt improwizacji oraz improwizacji jako performance; dyplomowany instruktor Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering. Kierownik artystyczny Eksperymentalnego Studia Tańca EST w Hurtowni Ruchu w Krakowie. Uczy w krakowskiej PWST, na kursach instruktorskich, studiach zaocznychoraz warsztatach tańca i festiwalach kontakt improwizacji w Polsce i za granicą (Ukraina, Anglia, Rosja, Mołdawia, Niemcy, Włochy). Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie, w Alabamie i w Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz festiwalach tańca w Polsce.

Lisa Nelson i Scott Smithwspółpracują ze sobą od wczesnych lat 90. badając improwizacyjne możliwości metody “strojenia partytur / tuning scores”, którą praktykowali początkowo w ramach grupy Image Lab wraz z K.J. Holmes i Karen Nelson. Image Lab pracowało w ramach “Obserwacji”, serii performansów site-specific, w ramach których zapraszali do współpracy artystów różnych dyscyplin sztuki. GO to project Nelson i Smitha, który prezentowali od 2001 roku w Wielkiej Brytanii, Słowacji, Niemczech, Włoszech i Francji.

http://tuningscoreslog.wordpress.com

Lisa Nelson– amerykańska performerka, improwizatorka; od blisko 40 lat bada rolę zmysłów w procesie wykonywania tańca oraz podczas jego obserwacji/percepcji. Zaczynając od analizy tańca lat 70 i 80., także w kontekście sztuki video, opracowała metodę spontanicznej kompozycji i formę jej przedstawiania, którą nazwała „strojeniem partytur / tuning scores”. Od 1977 roku jest współredaktorką magazynu Contact Quarterly http://www.contactquarterly.com, prowadzi afiliowaną przy nim platformę Videoda, w ramach której zajmuję się produkcją, dystrybucją i archiwizacją audiowizualnej dokumentacji improwizacji tańca.

Scott Smith – pedagog, tancerz, muzyk, performer współpracujący z artystami działającymi na styku różnych dziedzin sztuki. Pracował w Nowym Jorku z grupami tanecznymi po czym przeprowadził się na wyspę niedaleko Seattle gdzie pracował jako architect krajobrazu, badał ruch i praktykował muzykę. Teraz mieszka niedaleko Londynu gdzie uczy ruchu, performuje, tworzy muzykę i video do performansów innych artystów.

http://www.scottsmith.org.uk/

Więcej informacji na temat wydarzeń w ramach wystawy na bieżąco na stronie Muzeum Sztuki w Łodzi:

http://msl.org.pl/pl/wydarzenia/przyjdzcie-pokazemy-wam-co-robimy-o-improwizacji-t/

Pełen program wydarzeń w ramach wystawy do pobrania: http://msl.org.pl/static/upload/improwizacja-wydarzenia.pdf


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close