Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Materia zaprasza na spektakl Zdarzenia, otwierający letni festiwal choreografii. Choreografie Miasta to nowa propozycja w wakacyjnym kalendarzu kulturalnym Łodzi. W jego ramach odbędą się trzy spektakle wraz z warsztatami. Zdarzenia, czyli spektakl inaugurujący festiwal, zostanie zaprezentowany w sobotę 17 lipca o godz. 19.00 w wyjątkowej przestrzeni Ogrodów Geyera. Po pokazie odbędzie się rozmowa z twórcami i występującymi artystami. Kolejne festiwalowe prezentacje w sierpniu i wrześniu. 

 

O spektaklu:

 

Zdarzenia to wyjątkowy projekt, grany od 2011 przez Jacka Owczarka, muzyków Pawła Szamburskiego i Patryka Zakrockiego oraz Pracownię Fizyczną i ich Gości. Spektakl wypełniony jest tańcem na granicy ryzyka, swoją dynamikę zawdzięcza złożonej strukturze improwizacyjnej partytury, wypełnianych działaniami improwizujących tancerzy i muzyków oraz choreografa, który włącza się w akcję spektaklu poprzez tworzone na żywo komunikaty i komentarze. Partytura zdarzeń zainspirowana została pracą z procesem i praktyką kontakt improwizacji. Oparta jest o pracę z kanałami zmysłowymi i zmianami punktów odniesienia jakimi może być ruch, dźwięk, głos, partner lub przestrzeń. Tancerze w relacji z muzykami na bieżąco komponują ruch i muzykę, przestrzeń działań, ich czas i formę oraz swoją obecność na scenie, wcielają się przeróżne postaci. Spektakl był wielokrotnie grany m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, w Teatrze Nowym w Łodzi, w ms² Muzeum Sztuki w Łodzi, w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca i Polsko-Ukraińskiego Festiwalu Partnerstwa we Lwowie, w Museums Quartier w Wiedniu w międzynarodowym składzie muzyków i tancerzy oraz na Festiwalu Sanatorium Dźwięku w Sokołowsku.

 

Idea, reżyseria i prowadzenie spektaklu: Jacek Owczarek

Muzyka: Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki / SzaZa

Taniec: Ilona Gumowska, Paweł Jacak, Dawid Lorenc, Aleksandra Łaba, Aleksandra Łuczak, Karolina Łykowska, Iwona Olszowska, Krzysztof Skolimowski, Ulyana Zaruba

Czas trwania: 50 min

 

Zdarzenia, sobota 17 lipca, godz. 19.00

Ogrody Geyera, ul. Piotrkowska 293/305

Siedziba Instytutu Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej, wchodząc bramą na dziedziniec prosimy kierować się do końca w prawo. Za salonem fryzjerskim na 1 piętro.

 

Bilety:

Obowiązuje limit miejsc w związku z reżimem sanitarnym, bilety w cenie 20 zł.

Decyduje kolejność wpłat przelewem na konto:

Fundacja Materia

Numer konta: Nest Bank 98 2530 0008 2059 1067 1930 0001

W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko osoby dla której jest bilet.

Pula biletów do kupienia gotówką na godzinę przed spektaklem – 10 (dla osób, które nie mają możliwości płacenia przelewem).

Rezerwacji takiego biletu można dokonać mailowo: materia@materialodz.pl

Rezerwacje są trzymane do soboty do godz. 18.40.

 

Scena w Ogrodach Geyera znajdują się na wysokim 1 piętrze niestety bez windy. Osoby z jakimikolwiek trudnościami w poruszaniu się, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu proszone są o kontakt: materia@materialodz.pl.

 

Spektakl nie zawiera scen nagości, stroboskopu, ale jest skierowany do starszej młodzieży i dorosłych.

 

Zasady bezpieczeństwa:

Publiczność zobowiązana jest posiadać własne maseczki i nosić je w trakcie wydarzenia oraz zachować dystans 1,5 metra od innych osób.

Organizator będzie wymagać złożenia obowiązkowego pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia wraz z podaniem danych osobowych i kontaktowych przed wejściu na wydarzenie.

Publiczność będzie mogła skorzystać ze środka do dezynfekcji rąk.

 

Producent: Materia

 

Manager: Katarzyna Pawłowska (manager@materialodz.pl)

 

Program Przestrzenie Sztuki finansowany jest ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

Operator: Materia

 

Partnerami programu są: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Poleski Ośrodek Sztuki oraz Urząd Miasta Łodzi.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close