Wersja do druku

Udostępnij

Wychodząc z założenia, że improwizujemy wszyscy – komunikując się między sobą i podejmując codzienne decyzje – organizatorzy wystawy Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy zapraszają na sympozjum Dlaczego improwizujemy? (sobota12 października w godz. 10.00-17.00, ms2 wŁodzi, ul.Ogrodowa 19).

Taniec jest jednym z obszarów praktyki, który improwizacja okupuje w sposób szczególny – stawiając wyzwanie impulsom, ograniczeniom, szerzej: ciału i umysłowi, równocześnie. Sympozjum odbywa się w ramach MAKT / Mobilnej Akademii Krytyków Tańca, inicjatywy Jadwigi Majewskiej zrzeszającej ludzi ciekawych tańca i chcących o nim wnikliwie pisać:

„Idea kształcenia warsztatowego młodych krytyków tańca poprzez umożliwienie im bliskiego spotkania z artystami i teoretykami, pochodzącymi z obszaru sztuk tańcowi pokrewnych wzięła się z poczucia, że nie ma równowagi pomiędzy dynamicznym rozwojem tańca współczesnego w naszym kraju a pogłębioną refleksją, która pozwoliłaby, zarówno samym artystom, jak i publiczności, dostrzec intelektualny i estetyczny kontekst tej, z pozoru tylko czysto fizycznej, sztuki.” – mówi Jadwiga Majewska. Projekt MAKT jest wspierany przez EEPAP (East European Performing Arts Platform) a jego kolejne edycje odbywały się przy okazji najważniejszych festiwali performatywnych takich, jak Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca w Lublinie, Stary Browar Nowy Taniec na Festiwalu Malta w Poznaniu, Mandala Peformance Festival we Wrocławiu. W ramach wystawy Przyjdzie, pokażemy Wam, co robimy podczas seminariów trwających od 7 października uczestnicy zajmują się tematyką improwizacji w sztukach performatywnych.

Harmonogram:


10:00 -11:00

Sonia Nieśpiałowska-Owczarek, Katarzyna Słoboda;Powitanie i wykład wprowadzający

11:00- 11:30

prof. Małgorzata Leyko, Improwizacja – pamięć ciała w koncepcji Rudolfa Labana

11:30 – 12:00

dr Juliusz Grzybowski, O tym, czy improwizacja jest możliwa?

12:00-12:30

Zofia Maria Cielątkowska, Konteksty i narracje improwizacji

12:30 – 14:00

Przerwa

14:00 – 14:30

Jadwiga Majewska, Para? Rozłączna? Muzyka i improwizacja, na wybranych przykładach

14:30-15:00

Gaja Karolczak, Jak podejść doświadczenie widza? Ujęzykowienie kinestetycznego odbioru

tańca

15:00-15:30

Wykład praktyczny

15:30- 17:00

dyskusja z udziałem panelistów i uczestników sesji MAKT

Pomysłodawczyni i prowadząca: Jadwiga Majewska

Organizator: Muzeum Sztuki w Łodzi

Współpraca: Katedra Dramatu i Teatru Uniwersytetu Łódzkiego

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close