Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na jubileuszowy spektakl pt. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, który odbędzie się 19 marca. To wyjątkowe wydarzenie uczci 50 lat obecności baletu z muzyką Bogdana Pawłowskiego i choreografią Witolda Borkowskiego na łódzkiej scenie. Stanowi to dla tej instytucji powód do dumy. Wszystkie Śnieżki i ich partnerów – Królewiczów – można jeszcze policzyć: pierwszymi byli Iwona Wakowska i Eugeniusz Jakubiak. Później to już całe rzesze solistek i solistów… Jednak zliczenie wszystkich krasnoludków to już zadanie niemożliwe.

Wersja do druku

Udostępnij

Jubileuszowe przedstawienie będzie – jak twierdzi organizator – jedyne i niepowtarzalne: na widowni teatru widzowie spotkają całą plejadę artystów baletu, którzy ze sceny bawili Śnieżką kolejne pokolenia sympatyków Królewien, Królewiczów, Krasnoludków, Macoch i Królowych…  Będą mieli także okazję do rozmowy z artystami i wykonania pamiątkowego zdjęcia.
Teatr miał świętować ten jubileusz w 2020 roku, ale pandemia uniemożliwiła jego organizację.

Więcej informacji: Aktualności – Teatr Wielki w Łodzi (operalodz.com)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close