Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 31 sierpnia o godz. 19.00 w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy Teatr CHOREA zaprasza do Fabryki Sztuki (ul. Tymienieckiego 3) na pokaz spektaklu Home 2.0. portugalskiego teatru tańca Vortice Dance Company. Spektakl inspirowany jest pierwszym naukowym projektem At Home in Space, prowadzonym przez dr. Phyllis J. Johnson z University of British Columbia w Kanadzie. To pierwszy psychosocjologiczny eksperyment prowadzony na pokładzie międzynarodowej stacji kosmicznej. Skupia się on na badaniu,w jaki sposób astronauci pochodzący z całego świata adaptują się do warunków panujących na stacji i potrafią stworzyć w niej dom, z dala od przyjaciół i rodzin, często w wysoce stresujących warunkach. Muszą mierzyć się z izolacją, samotnością, wysokim poziomem stresu, ograniczeniem przestrzeni życiowej, współpracą z ludźmi pochodzącymi z różnych kręgów kulturowych. Mimo to rozwijają wspólną kulturę kosmiczną, wspólne strategie adaptacyjne, wspólne sposoby radzenia sobie z różnicami kulturowymi. Dzięki temu są w stanie stworzyć dom w kosmosie.

  

Twórcy: Vortice Dance Company (Portugalia)

Reżyseria: Cláudia Martins, Rafael Carriço

Choreografia: Cláudia Martins, Rafael Carriço

Scenografia / Wideo : Rafael Carriço

Kostiumy: Cláudia Martins

Dyrektor techniczny: Nuno Martins

Reżyseria światła / Projekcje: Paulo Formiga

Fotografie: Nuno Abreu

Obsada: Cláudia Martins, Rafael Carriço

 

Spektakl dla widzów powyżej 14. roku życia

Po spektaklu organizatorzy zapraszają na spotkanie z twórcami. Rozmowę poprowadzi Anna Banach.

 

 

Teatr Vortice Dance Company został założony przez duet reżysersko-choreograficzny: Cláudię Martins (1979) i Rafaela Carriço (1976). Zespół zdobył międzynarodowe uznanie, dzięki spektaklom docenianym przez krytyków, nagradzanym i podróżującym po całym świecie, między innymi: Dracula, Soliloquy about Wonderland, Your Majesties, Welcome to the Anthropocene, Fátima, The day the Sun danced. Ich praca prezentowana była w wielu krajach świata, między innymi: w Japonii, Chinach, Katarze, Francji, Rumunii, Hiszpanii, Finlandii, Danii, Szwajcarii, Brazylii, Belgii, Angoli, Maroku, Portugalii, Meksyku, Macedonii, USA, na Łotwie, Węgrzech i we Włoszech.

 

Vortice Dance Company tworzy spektakularne taneczne widowiska, bez trudu łącząc wirtuozowski balet, taniec współczesny, sztuki wizualne i niesamowitą scenografię. Jako choreografowie i zespół kreatywny, współpracowali z wieloma teatrami, operami i zespołami baletowymi na całym świecie, między innymi: National Opera Macedonia, Angola Contemporary Dance Company, Franco Dragone Group, Dirk Decloudt, Aynil, Afroreggae.

 

Vortices Dance Company został nagrodzony: 
– UNESCO Grand Prix, Choreography at Phillip Morris, Ballet and Choreography Competition, Opera of Helsinki, Finlandia
– Audience Award, 4th Japan International Ballet & Modern Dance Competition, Japonia
– Phillip Morris Recognizement Award, 7th International Baltic Ballet Festival, Opera of Riga, Łotwa
– Audience Award, Best Solo and Duet Festival, Trafo House of Contemporary Arts in Budapest, Węgry
– Phillip Morris Recognizement Award, 9th International Baltic Ballet Festival at the Opera of Riga, Łotwa
– Prix Professionnelle, Printemps de la Danse, Gland, Szwajcaria
– Finalist Contemporary duet, 9º Concours International de Danse de Paris, Francja
– Recognizement Award, 13th International Baltic Ballet Festival at the Opera of Riga, Łotwa
– Honorable Mention, Ourém City, Portugalia

 

 

Trailery spektaklu

https://www.youtube.com/watch?v=o6QGyko_mAo&t=22s

https://www.youtube.com/watch?v=tWwwO0DlYBo

 

Bilety: 30 zł (normalny) / 20 zł (ulgowy)

 

Karnety i bilety będzie można kupić w biurze Teatru CHOREA – organizatora – lub zarezerwować telefonicznie i poprzez formularz na stronie www.retroperspektywy.com

 

Strona festiwalu: http://www.retroperspektywy.com/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close