Wersja do druku

Udostępnij

Jeśli tańczysz fizykę, to tańczysz kontakt.

Jeśli tańczysz chemię, to robisz coś zupełnie innego.

Steve Paxton (1987)

Idea FRU Festiwalu zakłada przybliżenie i eksplorowanie kontakt improwizacji, techniki tańca powstałej w latach 70. XX wieku w USA. FRU Festiwal powstał zmyślą okorzeniach kontakt improwizacji, a także z potrzeby propagowania jej jako TECHNIKI tańca opartej na konkretnych zasadach, takich jak: dynamika, grawitacja, siła odśrodkowa, ciężar, pęd, swing, zawieszenie, energia.

Odbywający się w dniach 10-13 października festiwal obejmie warsztaty tańca, JAMy zmuzyką na żywo, spektakl Grupy KIJO oraz wieczór performance. Tancerze planują również pobić rekord JAMowania (improwizacji tanecznej) ustanowiony na poprzednim FRU (ponad 17 godzin).

W myśl zasady: „cudze chwalicie – swego nie znacie”, na FRU Festiwalu uczą znani icenieni polscy nauczyciele. To jedyna taka okazja, by zapoznać się ztechniką prowadzenia przez nich zajęć na rodzimym festiwalu oraz niepowtarzalna okazja do zbudowania platformy wymiany doświadczeń pasjonatów tańca.

FRU Festiwal to organizm ewoluujący z każdą edycją. Na życzenie uczestników odbywa się dwa razy w roku. Edycja wiosenna zakłada innowacyjną formułę poprzez np. łączenie sztuk (w maju FRU odbyło się pod znakiem Dance Video Projects). Natomiast edycja jesienna kładzie nacisk przede wszystkim na intensywny program warsztatów oraz możliwość eksploracji zdobytej wiedzy podczas wieczornych JAMów improwizacji z muzyką na żywo. Z potrzeby rozwoju kontakt improwizacji jako techniki tańca, w programie znalazły się także warsztaty poszerzające umiejętności i perspektywę spojrzenia na tę technikę tańca.

Warsztaty poprowadzą:

Kontakt Improwizacja: Kama Jankowska, Maga Radłowska, Filip Wencki, Michał Ratajski,

Improwizacja: Dawid Lorenc, Paweł Grala,

Taniec współczesny: Adrian Bartczak,

Elementy GAGA: Anna Haracz,

Muzyka – instrumentarium:

Marcus Saudy – denon x 1600, maschine, novation impulse 49, F1 Native Instruments

Suavas Lewy – „instrumentarium moje jest nie opisywalne, gram na wszystkim”

Damian Siuta – bebny dundun i djembe, cajon, darbuca,, gitara el-akustyczna, kaosilaor, przeszkadzajki

Kuba Pałys – piano,

Festiwal jest wydarzeniem w pełni niezależnym, non-profit, finansowanym wyłącznie z wpłat uczestników. Liczba miejsc ściśle ograniczona.

ORGANIZATOR: Fundacja KIJO

PARTNERZY: AOIA, Latająca Kuchnia Baby Jagaty, PS Dance Company

KOSZT: 496,75

[cena obejmuje: warsztaty 20h, JAMy z muzyką na żywo 30h w tym „REKORD JAM”, wieczory performance, nocleg gratis dla uczestników całego Festiwalu, posiłki]

KONTO: ALIOR BANK, Michał Ratajski: 87 2490 0005 0000 4000 2313 1326 – z dopiskiem w tytule przelewu: Imię i Nazwisko, FRU Festiwal 4

Na e-mail: kijogroup@gmail.com – organizatorzy proszą o przesłanie: potwierdzenia przelewu, informacji o stopniu zaawansowania w kontakt improwizacji (początkujący/średnio zaawansowany/zaawansowany – liczba lat doświadczenia), potrzebie noclegu.

Kontakt:

kijogroup@gmail.com

www.kijogroup.com

Dodatkowe informacje:

Facebook:

KIJO: https://www.facebook.com/pages/KIJO/133531206712754

FRU Festiwal: https://www.facebook.com/FruFestival

VIDEO – FRU#2

VIDEO – FRU#3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close