Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 16 stycznia 2015 roku o godz. 19.00 Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zaprasza na premierę spektaklu Lśnię w reżyserii i choreografii Tomasza Bazana. Przedstawienie inspirowane jest twórczością i postacią popularnego autora horrorów Stephena Kinga oraz jedną z bardziej znanych jego powieści – Lśnieniem. Autorem tekstu i dramaturgiem jest Marcin Cecko, ponadto spektakl współtworzą Patrycja Płanik, Marcin Janus i Maciej Połynko.

Kolejne pokazy odbędą się w dniach 17-18 stycznia 2015.

 

O spektaklu:

 

Jerzy Król nie pisze powieści grozy, to one piszą jego. Autor wydawanych pod pseudonimem opowiadań oraz przemów dla polityków  pragnie wyzwolić się ze społecznych miejskich więzów, zamieszkać na odludziu i zmierzyć się ze swoją mroczną stroną, aby wreszcie uwięzić ją na kartkach maszynopisu. Dzięki agentce otrzymuje posadę dozorcy zapomnianego Studia Ogląd, ambitnej inicjatywy Toeplitza, pierwszego rektora łódzkiej filmówki. Razem z żoną Wandą, artystką wideo oraz synem Danielem przeprowadzają się do miejsca, które oprócz kurzu i niepamięci pokryła nienawiść nieznanego pochodzenia. Uwięzieni w kleszczach filmu i literatury bohaterowie konfrontują się ze strachem o utratę talentu.

 

Lśnię to spektakl inspirowany twórczością i postacią popularnego autora horrorów Stephena Kinga oraz jedną z bardziej znanych jego powieści – Lśnieniem.

 

Zwiastun

Oficjalny fanpage spektaklu

 

reżyseria i choreografia: Tomasz Bazan

tekst i dramaturgia: Marcin Cecko

muzyka: Marcin Janus

scenografiia: Tomasz Bazan, Patrycja Płanik

kostiumy: Patrycja Płanik

multimedia i realizacja światła: Maciej Połynko

światło: Tomasz Bazan, Maciej Połynko

obsługa makiety studia „Ogląd”: Patrycja Płanik

lalki: Paulina Kara

prapremiera: 16 stycznia 2015.

występują:
Dominika Biernat, Monika Buchowiec, Beata Kolak, Mirosława Olbińska, Anita Wach (gościnnie), Michał Bieliński, Przemysław Dąbrowski, Sławomir Sulej, Piotr Trojan, Tomasz Bazan (gościnnie)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close