Wersja do druku

Udostępnij

W ten weekend trzy razy będzie można zobaczyć najnowszy projekt Tomasza Ciesielskiego Odyseja. W sobotę 19 września o godz. 17.45 zostanie pokazany jako część  programu Międzynarodowego Sympozjum Laboratory of Dance/Dance as a Vantage point, jako jedyne tegoroczne wydarzenie realizowane na żywo. W niedzielę o godz. 11.30 i 17.45 w ramach projektu Przestrzenie Sztuki. Po zakończeniu spektaklu o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie z Tomaszem Ciesielskim w formie spaceru. Choreograf opowie o założeniach swojego projektu i odpowie na pytania.

 

Wszystkie pokazy odbędą się na dworcu kolejowym Łódź Fabryczna, we wschodniej części.

Rejestracja widzów do 18 września na adres: odyseja@tomekciesielski.pl

Wypożyczenie odbiorników na 30 minut przed rozpoczęciem spektaklu na antresoli we wschodniej części Dworca Łódź Fabryczna.

 

O Odysei:

 

Choć współczesny świat stoi dla nas otworem, coraz rzadziej wyruszamy w podróż, która nie tylko jest przygodą, ale też ścieżką wewnętrznej przemiany. Dziś możemy polecieć na koniec świata lub nawet zdobyć z wycieczką Mount Everest, ale to nie oznacza, że przekraczamy jakiekolwiek osobiste granice. Doświadczamy jedynie iluzji rytuału przejścia, którą chętnie wzmacniamy epicką relacją w mediach społecznościowych. Istotą podróży jest to, co po drodze. To otrząśnięcie się z młodzieńczych ideałów i odnalezienie sensu życia – swojej Itaki. 

 

Projekt Odyseja to nie tylko przywołanie motywu homerowskiej podróży Odyseusza. To także artystyczna droga od mitologicznego chaosu do poezji kosmosu Kubricka. Spojrzenie w świat, który „wyszedł z formy”, rozbudzając w Hamlecie konieczność jego naprawy.

 

Zapraszamy widzów do miejsca, gdzie podróż się rozpoczyna lub kończy. Na dworcu kolejowym – pomiędzy przyjazdami i odjazdami pociągów – będziemy wspólnie doświadczać wyprawy w różnych jej momentach: tuż przed wyjazdem, w chwili zwątpienia oraz w procesie dojrzewania – rytualnej „śmierci do nowego życia”. Każdy uczestnik otrzyma zestaw słuchawkowy, który będzie bramą do intymnego świata wykreowanego przez performerów, a niedostępnego dla przypadkowych przechodniów. Poprzez język teatru i tańca zbadamy, w jakim stopniu archetyp homo viator – człowieka w drodze, jest aktualny dla współczesnego Europejczyka. 

 

Choreografia: Tomasz Ciesielski w ścisłej współpracy z tancerzami

Taniec: Natalia ‘Sarna’ Kladziwa, Oscar Mafa, Paweł Urbanowicz

Muzyka: Sean Palmer, Kuba Pałys

Kostiumy: Damian Kretschmer

Produkcja: Joanna Stasina

 

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniu:

 

1. Wydarzenie jest bezpłatne

2. Obowiązują zapisy do 18 września na adres: odyseja@tomekciesielski.pl

3. Limit widzów: 40 osób

4. Każdy zarejestrowany uczestnik wydarzenia powinien posiadać własny zestaw słuchawkowy z wejściem mini jack. W przypadku braku własnych słuchawek organizator zapewni zestawy dodatkowe z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w okresie pandemii.

5. Zasady, o których przestrzeganie dla wspólnego bezpieczeństwa proszeni są uczestnicy: 

 

Jeśli masz gorączkę, objawy przeziębienia lub zakażenia Covid-19, nie przychodź na spektakl, zostań w domu.

 

– Przed rozpoczęciem spektaklu wypełnij dostępne na miejscu oświadczenie o stanie zdrowia.

– Umyj i zdezynfekuj ręce po przyjściu na spektakl, przed odbiorem zestawu słuchawkowego. 

– Podczas spektaklu należy mieć zakryte nos i usta.

– Organizator ma prawo odmówić udziału w spektaklu osobom z gorączka, objawami przeziębienia, lub zakażenia Covid-19, osobom które nie wypełnią oświadczenia o stanie zdrowia oraz osobom bez maseczek ochronnych.

 

***

Pokazy w ramach Przestrzeni Sztuki

 

Organizator: Materia 

Partnerzy projektu: Poleski Ośrodek Sztuki, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Patroni medialni: e-teatr, Avant lab of dance

Projekt Przestrzenie Sztuki, którego operatorem jest Materia, jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

Pokaz w ramach Sympozjum „Laboratory of Dance/Dance as a Vantage point”

 

Współorganizatorzy: Instytut Muzyki i Tańca, Uniwersytet Łódzki, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Polskie Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych

Patroni medialni: e-teatr, Avant lab of dance

Premiera spektaklu odbywa się w ramach międzynarodowego Sympozjum Laboratory of Dance/Dance as a Vantage Point

Sympozjum i spektakl Odyseja jest współfinansowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Katedrę Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Organizatorzy dziękują PKP Polskim Liniom Kolejowym za zgodę na realizację wydarzenia na terenie Dworca Fabrycznego.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close