Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 24 kwietnia o godz.18.15 z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca (29 kwietnia) Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza na wieczór baletowy zatytułowany Taneczne zderzenia. Część pierwsza to benefis Roberta Sarneckiego, tancerza, od wielu lat występującego na scenie Teatru Muzycznego. Artyście, który obchodzi jubileusz trzydziestolecia pracy artystycznej, będzie towarzyszyć zespół baletowy Teatru.

 

Drugą część wieczoru wypełni baletowa adaptacja arcydzieła światowej literatury – Kobiety z wydm Abe Kōbō. Na scenę teatru tańca zostanie przeniesiona opowieść o człowieku uwięzionym wśród piaszczystych wydm, zniewolonym i uzależnionym od przedmiotów i ludzi, uznana za przejmujące studium psychologiczne współczesnego człowieka. W swojej inscenizacji reżyser  korzysta zarówno z techniki tańca współczesnego, jak i ze wschodnich sztuk walki. Spektakl inspirowany jest również ekspresją japońskiego teatru i filmu.  Muzyka – przetworzona elektronicznie, użyta w systemie surround, umiejscawia  widza w centrum przestrzeni dźwiękowej.

 

Realizatorzy:

reżyseria, choreografia, reżyseria światła, scenografia: Artur Żymełka

zdjęcia: Piotr Dłubak

dekoracje: Abe Take, Artur Żymełka

multimedia: Abe Takechiko (Abe Take)

muzyka: Jan Garbarek, Abe Take,  Hideki Togi, Yamato, Filip Appel, Bruno Coulais, Emilio Kauderer, Tony Gatlif       

 

Obsada:

Benefis: Robert Sarnecki, Zespół Baletu Teatru Muzycznego w Łodzi

       

Kobieta z wydm

Ona: Karolina Rejnus

On: Tomasz Moskal

Oni: Aleksandra Czopek, Bartłomiej Zając, Radosław Grządka, Patryk Raszkowski

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close