Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na kolejny Wieczór tańca Kierunek -> choreografia. Najbliższe cykliczne spotkanie studentów choreografii z publicznością tańcem odbędzie się 28 października (piątek) o 18.00 w Sali Koncertowej uczelni, przy ul. Żubardzkiej 2 a.

Wersja do druku

Udostępnij

Studenci Instytutu Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi oraz goście – tancerki z Wrocławia, Wyszkowa i Białegostoku – będą wykonawcami pierwszego w tym roku akademickim Wieczoru tańca. Tradycyjnie widzowie obejrzą szeroki wachlarz tanecznych projektów: od spektakli dyplomowych, przez etiudy ruchowe, do solowych choreografii w różnych stylach.

Jednym z motywów łączących prezentacje ruchowe tego wieczoru będzie natura: woda i jej żywioł, wzrastanie i więdnięcie oraz światło, rozumiane jako dobro w świecie oraz pokój i równowaga. Drugim okaże się życie domowe: rytuały codzienności i relacje z innymi, ale także mroczne odizolowanie w czterech ścianach. Studenci i absolwenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych specjalności choreografia i techniki tańca, choreografia oraz taniec nowoczesny przedstawią prace, które powstały na zajęciach z przedmiotów, tj. kompozycja tańca, elementy techniki Graham i struktury choreograficzne.

Tancerki z Teatru Tańca Step we Wrocławiu, uczestniczki projektu REM (ruch – emocje – muzyka) odbywających się w szkole tańca What’s Up Studio w Białymstoku oraz tancerki z zespołu Sylaba z Wyszkowa zaprezentują projekty: 4 Łyżki, Zanim zniknie i Aquarela. Wieczór poprowadzi Juliusz Grzybowski, a organizacją i reżyserią wydarzenia zajęły się Agnieszka Łuczyńska i Anna Wytych-Wierzgacz.

Wstęp płatny.

Więcej informacji: link

Zdjęcie

Wieczór tańca „Kierunek -> choreografia” w Akademii Muzycznej w Łodzi. Fot. Dariusz Kulesza

Zdjęcie

Wieczór tańca „Kierunek -> choreografia” w Akademii Muzycznej w Łodzi. Fot. Dariusz Kulesza

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close