Wersja do druku

Udostępnij

Pracownia Choreografii przy Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Łodzi zaprasza do udziału w  konferencji naukowej Taniec współczesny w Polsce w drugiej połowie XX wieku. Konferencja odbędzie się w dniach 14-15 maja 2016 roku w Regionalnym Ośrodku Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Łodzi (Aleja 1 Maja 4). Współorganizatorem konferencji jest Instytut Muzyki i Tańca.

 

Organizatorzy konferencji chcieliby skupić na tańcu współczesnym, mając świadomość, że pod tą nazwą funkcjonowało (i funkcjonuje nadal) wiele kierunków myślenia o tańcu i koncepcji pracy nad tańcem. Konferencja ma przede wszystkim za zadanie wypełnić dotkliwą lukę w naszej wiedzy, przede wszystkim wiedzy historycznej. Wiadomości dotyczące tego okresu są porozrzucane w nielicznych, okazjonalnych zazwyczaj publikacjach, często niekompletne.Wiedza na temat tamtych wydarzeń w przeważającej części zapisana jest w ludzkiej pamięci, organizatorzy chcieliby ją powierzyć pismu. Konferencja ma ten proces zapoczątkować, dlatego towarzyszyć jej będzie publikacja naukowa. Organizatorzy mają poczucie, że taniec współczesny w Polsce w drugiej połowie XX wieku to historia niedokończona – mistrzowie nie zdążyli jeszcze swoich nauk wygłosić i przekazać swojej wiedzy, dlatego chcieliby o tę ciągłość zadbać.

 

Na konferencję zaproszeni zostali najważniejsi twórcy współczesnego tańca w Polsce w drugiej połowie XX wieku. W konferencji udział wezmą między innymi Jerzy Maria Birczyński, Zbigniew Bujakowski, Leszek Bzdyl, Piotr Galiński, Edyta Kozak, Anna Maciejak, Wojciech Misiuro, Melissa Monteros, Iwona Olszowska, Katarzyna Skawińska, Hanna Strzemiecka, Elżbieta Szlufik-Pańtak, Jacek Tomasik oraz Ewa Wycichowska.

 

Do pobrania:

Program konferencji

 

Rada Programowa Konferencji:

 

dr hab. Elżbieta Aleksandrowicz, Prorektor ds. dydaktyki, prof. AM

dr Jacek Owczarek, kierownik Pracowni Choreografii

dr Witold Jurewicz

dr Juliusz Grzybowski

 

 

Udział w konferencji jest bezpłatny.

 Zapisy i pytania:

dr Juliusz Grzybowski

mail: juliuszprotazy@wp.pl

 

Organizator Konferencji: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Współorganizator Konferencji: Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie

Miejsce Konferencji: Regionalny Ośrodek Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej, Al. 1 Maja 4, Łódź

powrót

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close