Wersja do druku

Udostępnij

V Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa odbędzie się w Teatrze Wielkim w Łodzi w dniach 12-13 listopada 2011 roku. Organizatorem Konkursu jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Promocji Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa. Dyrektorem i pomysłodawcą Konkursu jest Alexandr Azarkevitch, członek Międzynarodowej Rady Tańca − CID UNESCO. Dla naszych czytelników mamy zaproszenia na oba wieczory. Chętnych prosi om kontakt pod adresem: julia.hoczyk@imit.org.pl

Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznej to spotkanie twórców z całego świata, zajmujących się profesjonalnie choreografią, mające służyć promocji najzdolniejszych artystów z tej dziedziny sztuki oraz prezentacji ich nowatorskich dokonań. Główną zasadą Konkursu jest ocena wyłącznie pracy choreografa. Zwycięzca Konkursu otrzymuje Grand Prix − statuetkę „Bursztynowego Fauna” oraz nagrodę pieniężną, a laureat pierwszej nagrody − nagrodę pieniężną; statuetka „Bursztynowy Faun” symbolizuje postać Fauna z baletu L’apres-midi d’un Faune do muzyki Claude’a Debussy’ego w choreografii Wacława Niżyńskiego.

Finał konkursu rozpocznie się 12 listopada w Teatrze Wielkim w Łodzi – zdobywca Grand Prix otrzyma statuetkę Bursztynowego Fauna oraz nagrodę pieniężną w wysokości 25 000 PLN. Podczas sobotniego wieczoru rywalizować o niego będą:Ivan Belozertsev (Rosja) z choreografią Indivisibles,Michał Chróścielewski (Polska) z Forever, Idan Cohen (Izrael) z 3 Pieced Swan, op. 1,Zbigniew Czapski-Kłoda (Polska) z Mixed Emotion,Stephan Ehrlich (Niemcy) z M, Sasha Evtimova (Macedonia) z Give Up the Ghost, Serhii Kon (Ukraina) z The Ballad about Friend, Or Marin (Izrael) z White, Grzegorz Pańtak (Polska) z Dokąd, Luisa Signorelli (Włochy) z Exit, Svetlana Unegova-Kuldysheva (Rosja) z Foto, Dmitry Zalessky z Nothing in Common oraz Ivo van Zwieten z Holandii ze spektaklem The Angel.


W najbliższych dniach zamieścimy rozmowę z dyrektorem i pomysłodawcą konkursu Alexandrem Azarkevitchem. Już teraz zapraszamy do lektury.

13 listopada wystąpi nagradzany na wielu festiwalach teatr tańca z Kijowa (Kiev Modern Ballet) po raz pierwszy wystąpi w Polsce i zaprezentuje w Łodzi – i będzie to ich jedyny występ w Polsce − swój najlepszy spektakl baletowy Carmen. TV do muzyki Georges’a Bizeta w oryginalnej choreografii Radu Poklitaru. Spektakl ten zdobył „Kyivska Pektoral” – najważniejszą nagrodę teatralna w stolicy Ukrainy w dwóch kategoriach: „Najlepszy Spektakl Roku” oraz „Najlepsza choreografia”. Tego samego dnia we foyer Teatru odbędzie się performans Tanzschwarz słynnego niemieckiego artysty – performera, scenarzysty i stylisty − Sylvestra Koziolka.

Więcej o Konkursie na www.amberfaun.com oraz www.operalodz.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close