Wersja do druku

Udostępnij

Już w najbliższy weekend 2 i 3 czerwca (sobota-niedziela, każdego dnia dwukrotnie, o 19.00 i 20.30) w Lublinie w ramach Nocy Kultury a zarazem Forum Tańca Współczesnego odbędzie się akcja Williego Dornera z udziałem polskich performerów. Ciała w przestrzeni miejskiej jest to „akcja” polegająca na ingerencji w nieożywioną architekturę miejską.Intencją akcji jest wskazanie na funkcjonalną strukturę miejskiej architektury i odkrycie ograniczonych możliwości ruchu i zachowań oraz zasady ich ograniczenia.Poprzez umieszczenie ciała w wybranych miejscach performance stymuluje proces abstrakcyjnego myślenia oraz prowokuje widzów/przechodniów do nowego spostrzegania dobrze znanych przestrzeni i obiektów. Przechodnie, mieszkańcy i publiczność są zmotywowani i skłaniani do refleksji nad ich otoczeniem, własnym zachowaniem, ruchem i zwyczajami.

Akcja zaprasza mieszkańców do spaceru po swoim mieście jednocześnie silniej umacniając związek z ich sąsiedztwem, dzielnicą i miastem.

Akcje są chwilowe i nie pozostawiają za sobą jakichkolwiek widocznych śladów, ale odciskają je w pamięci naocznych świadków.Ciała w przestrzeni miejskiej to poruszający choreograficznie szlak, przygotowany przez grupę tancerzy. Wykonawcy prowadzą widza przez wybrane części przestrzeni publicznych i pół-publicznych. Łańcuch fizycznych interwencji konfigurowany jest bardzo szybko i istnieje tylko czasowo, pozwalając widzowi dostrzec tę samą przestrzeń lub miejsce w sposób nowy i inny – w biegu.Specjalna „jakość” każdego miejsca o różnych porach dnia, tworzy unikatowe prezentacje.

Organizatorem projektu jest Lubelski Teatr Tańca.

Projekt Ciała w przestrzeni miejskiej / Bodies in urban spaces
idea, koncept: Willi Dorner/ Austria
asystenci choreografa: Esther Steinkogler, Lodie Kardouss.
Cała trasa: M. Curie – Skłodowskiej- Artura Grottgera-Obrońców Pokoju-ul. Lipowa-ul. Okopowa-ul. Fryderyka Chopina-Hipoteczna-Fryderyka Chopina-Krakowskie Przedmieście-Hugona Kołątaja-Peowiaków-Prezydenta Gabriela Narutowicza- Plac Wolności- Kozia-Królewska-Pl. Katedralny

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close