Wersja do druku

Udostępnij

Najbliższe trzy dni (piątek-niedziela 23-25 listopada) to ostatnia szansa, żeby obejrzeć spektakle i wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących podczas kończących się już XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie. W piątek 23 listopada organizatorzy festiwalu  Lubelski Teatr Tańca i Centrum Kultury  przewidzieli spektakl amerykańskiej kompanii fidget oraz spektakle dwóch artystek zrzeszonych w europejskiej sieci tańca Aerowaes: Nurii Guiu Sagarry i Lindy Hayford. Z kolei w finałowy weekend Spotkań będzie można zobaczyć amerykańską legendę  zespół Alonzo King LINES Ballet, a także francuski zespół Fouad Boussouf – Compagnie Massala ze spektaklem również promowanym przez Aerowaves. Ostatni wieczór festiwalu poświęcony został młodej polskiej choreografii. Podczas jednego wieczoru MŁODA POLSKA zaprezentuje się aż 9 wykonawców – zarówno debiutantów, jak i tworzących od jakiegoś czasu artystów i zespołów. 

 

23 listopada, piątek

 

godz.18.00 oraz godz.20.30 Centrum Kultury, Sala Czarna:  fidget The Backyard

 

The Backyard jest palimpsestem spektaklu PA RT Steve’a Paxtona i Lisy Nelson z okresu 1978-2002 – zatartym manuskryptem, ponownie zapisanym, ale wciąż zachowującym ślady swojej oryginalnej formy. Ruch tego duetu oparty jest na improwizowanej 45-minutowej partyturze. Muzyka z albumu Roberta Ashleya Private Parts tworzy szkielet dla eksploracji artystów, kultywując krajobaz pogłębionego słuchania i rygorystycznego skupienia. 

 

godz. 19.00 Centrum Kultury, Sala Widowiskowa: Linda Hayford  Inside Out Shapeshifting i Núria Guiu Sagarra Likes

 

Taniec Lindy Hayford silnie pobudza wyobraźnię. Jej ciało, natchnione przez duchowe zwierzę, przywodzi na myśl nadprzyrodzone i niezwykłe formy oraz obrazy. Poping, jej główna technika ruchu, wraz z niezwykle dojrzałym sposobem poruszania się oddziałuje poprzez muzyczny świat, stworzony przez kompozytora Abrahama Diallo. W tym odważnym, introspektywnym spektaklu, Linda Hayford zaprasza widzów, by wczuli się w stan jej umysłu, który ukazała w swoim debiucie.

 

24 listopada, sobota


godz. 18.00 Centrum Spotkania Kultur, Sala Operowa: Alonzo King LINES Ballet Art Songs, Figures of Speech

 

Alonzo King LINES Ballet jest uwielbianą na całym świecie współczesną kompanią baletową z San Fransisco, prowadzoną od 1982 roku zgodnie z unikalną wizją jej twórcy. Wizjonerstwo choreografii Alonzo Kinga, ożywione dzięki niezwykłym umiejętnościom tancerzy należącym do LINES Ballet, jest doceniane przez widownię na całym świecie za możliwość doświadczenia w sztuce wspólnego poczucia bycia człowiekiem.

 

godz. 20.30 Centrum Kultury, Sala Widowiskowa: Fouad Boussouf – Compagnie Massala NÄSS (Les Gens)

 

Najpierw słyszymy rytm, odwieczny i przenikający. Pośród tych beatów spotka się siedmiu mężczyzn-tancerzy, którzy będą miksować hip hop i tańce tradycyjne. Pomiędzy wspólnotą a przemocą, Näss przenosi nas na ulice Maroka, gdzie spotykają się współczesność i tradycja.

 

25 listopada, niedziela

 

godz. 19.00 Centrum Kultury, Sala Widowiskowa: MŁODA POLSKA – spektakle młodych polskich artystów

 

W programie: Moira w choreografii Ilony Gumowskiej, Lead me Agnieszki Janickiej, Stonewall Inn Jarosława Mysony, Melancholia Jakuba Lewandowskiego, zeSTROjeNIE Teatru Tańca PRYZMAT, Jak rozebrałem tęczę, czyli sprawdzam grunt Łukasza Zgórki, (nie)wiara Katarzyny Leszek i Wojciecha Furmana, Więcej Magdy Skowron i Nie(perfekcyjna) Moniki Pluty i Olgi Blachnierek.

 

 

Wydarzenia towarzyszące MSTT:

 

15-20 listopada: warsztaty pisania o tańcu z Joostem Goutziersem

16-19 listopada: Anna Kamińska i Przemysław Degórski Reflections– instalacja interaktywna 

17-18 listopada: warsztaty masterclass z Troyem Powellem z Ailey II

23 listopada: warsztaty choreograficzne z Fouadem Boussoufem z Compagnie Massala

24-25 listopada: warsztaty tańca współczesnego

16-25 listopada: wystawa „Historia tańca w USA”, Piwnica Centrum Kultury

 

***

 

Bilety:

 

Bilety na spektakle odbywające się w Centrum Kultury w Lublinie ul. Peowiaków 12:                                      

15 zł ulgowy, 25 zł normalny, 12 zł (dla uczestników Centrum Ruchu Lubelskiego Teatru Tańca po uprzednim zgłoszeniu w biurze organizatora)
Bilety do nabycia w kasie Centrum Kultury w Lublinie oraz online na stronie Centrum Kultury w Lublinie

Bilety na spektakle odbywające się w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1:                                      
kategoria I – 70 zł
kategoria II – 50 zł
kategoria III (z ograniczoną widocznością) – 30 zł
Bilety do nabycia w kasach oraz online na stronach Centrum Kultury w Lublinie oraz Centrum Spotkania Kultur

Bilety grupowe do Sali Operowej CSK (min. 10 osób na jeden spektakl – tylko miejsca kategorii I) – 50 zł; zgłoszenia i rezerwacja: taniec@ck.lublin.pl 

 

Karnety na spektakle XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca – 300 zł; informacje, zgłoszenia i rezerwacja: taniec@ck.lublin.pl

 

Wstęp na seanse filmowe bezpłatny

 

mstt.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close