Wersja do druku

Udostępnij

Homo-Go! powstał jako kolejny etap stadium, spektaklu który w 2008 roku inspirowany był twórczością Magdaleny Abakanowicz.  W tej odsłonie twórcy zmagają się z próbą uczłowieczenia kształtu, próbą wyjścia Człowieka z tłumnej formy, dążenia do indywidualizacji, do uzyskania tożsamości… To bolesny proces, pozostawiający jednocześnie niewiadomą, czy zakończy się powodzeniem. Tłum, do którego powracamy, wśród którego kontynuujemy nieustanny bieg przez codzienność, daje w pewnym sensie poczucie bezpieczeństwa, jednak pozostajemy w nim osamotnieni…

 

Premiera nowej pracy Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej w choreografii Anny Żak zaplanowana jest w sobotę 24 czerwca o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) . Prezentację poprzedzi projekcja filmu stadium. etap 1 (godz.18.00 Sala Kinowa CK w Lublinie, wprowadzenie: Konrad Kurowski).

 

***

W procesie dojrzewania choreografii udział brały tancerki Grupy Tańca Współczesnego PL: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz, Dominika Jarosz, Joanna Szot, Karolina Sularz, Małgorzata Kwiecień-Belniak, Agnieszka Duda-Jastrzębska, Dorota Świć-Kęcik, Małgorzata Krasowska, Ewa Wasilewska-Wójcik, Karolina Widelak, Julia Kęsik, Sylwia Nastaj, Aleksandra Zarczuk, Lilianna Żabińska, Magdalena Ciupa, Joanna Dudek.

Zakończenie procesu pracy nad spektaklem Homo-Go! stadium. etap 2 jest hołdem dla Magdaleny Abakanowicz, zmarłej w kwietniu 2017.

Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej
koncepcja i choreografia: Anna Żak

taniec: Magdalena Ciupa, Ewelina Drzał-Fiałkiewicz, Joanna Dudek, Dominika Jarosz, Joanna Szot

muzyka: To Rococco Rot, Ryoji Ikeda, Czajkowska/Latecki/Cierliński, ø Mika Vainio

stadium. etap 1 był etapem pracy choreograf Anny Żak i tancerzy GTWPL nad obszernym tematem twórczości Magdaleny Abakanowicz, a także własnych odczuć związanych z wielką bryłą w przestrzeni, realną lub nierealną, mającą charakter przytłaczającej i wszechogarniającej masy. Pierwszy etap stadium posługiwał się tłumną formą i rodzącym się kształtem… Pierwszej interpretacji towarzyszy lęk przed tym co potężne, nieuniknione, co wyziera z kątów podświadomości…

 

Wstęp na spektakl Homo-Go!: 10zł

Wstęp na projekcję filmu Stadium. Etap I: Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie Centrum Kultury.
Kasa czynna: pon. – pt. w godz. 10.00-19.00

tel.: 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close