Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 22 maja o godz. 17.30 Lubelski Teatr Tańca zaprasza do Centrum Kultury w Lublinie (Sala Czarna) na pokaz spektaklu Justyny JasłowskiejSorry. I don’t like to be killed, będący pracą z pogranicza tańca, performansu i sztuk wizualnych. Kluczowe pojęcia w tym projekcie to postać loosera oraz temat odcięcia pewnego etapu i przejścia w kolejny. Historia przemiany opowiedziana za pomocą piosenek, technologii audio-wideo, dubbingu oraz fotografii analogowych pochodzących z rodzinnego archiwum. W pracy zakwestionowany zostanie sposób postrzegania performera, w którym główne medium stanowią jego ciało i głos. Postać drugoplanowa znajdzie się w centrum zainteresowania dając pretekst do działania i tańca. Pomiędzy postaciami wciąż zachodzi wymiana, toczy się bliżej nieokreślony dialog polegający głównie na wzajemnej imitacji, rywalizacji i uważnej, ostrożnej obserwacji. Dwie równoległe historie nie pozwalają rozstrzygnąć, kto jest wygranym, a kto przegranym.

 

Pokaz rozpoczyna nowych cykl prezentacji DanceWork in progress. Po pokazie warsztatowym odbędzie się spotkanie z Justyną Jasłowską dotyczące procesu pracy nad solo, tematu i koncepcji spektaklu. Podczas rozmowy z publicznością artystka ma nadzieję na obustronną, aktywną wymianę informacji i wrażeń. Wstęp wolny.

 

Choreografia, reżyseria, opracowanie tekstu, wykonanie: Justyna Jasłowska

audio/video/dźwięk/realizacja techniczna: Maciej Połynko

reżyseria świateł: Justyna Jasłowska, Maciej Połynko,

śpiew i dubbing: Zofia Bernad

w video wystąpiła: Zofia Jasłowska

konsultacje choreograficzne i dramaturgiczne: Elisabetta Consonni

kostium: Magdalena Franczak

Produkcja: Centrum Kultury w Lublinie, Lubelski Teatr Tańca, Ticektforloosers

 

 

 

DANCEwork in progress

Work-in-progress (produkcja/spektakl w toku) to formuła prezentacji twórczości na etapie tworzenia spektaklu. To moment, w którym artysta decyduje się na zaproszenie widza do swojego intymnego, skrywanego na co dzień świata i uchyla rąbka tajemnicy na temat nowego dzieła. Decydując się na ten gest artysta pragnie po prostu zachęcić odbiorcę do przyjścia na premierę rozbudzając w nim potrzebę zobaczenia ostatecznie wypracowanej wersji. Z drugiej strony może oczekiwać od widzów wsparcia, reakcji, opinii.

Lubelski Teatr Tańca postanowił umożliwić miłośnikom sztuki tańca uczestniczenie w tym niezwykłym momencie dla każdego artysty. Zaprasza na serię spotkań towarzyszących powstawaniu spektakli w ramach rezydencji organizowanych przez LTT w Centrum Kultury. Zachęca do przyjścia, podpatrywania i zadawania pytań.

 

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

MKiDN mini (oryginał)

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close