Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 27-29 czerwca 2014 Lubelski Teatr Tańca zaprasza do Centrum Kultury w Lublinie na Letnie Forum Tańca Współczesnego. W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty tańca współczesnego, które poprowadzą m.in. artyści prezentujący spektakle podczas Letniego Forum Współczesnego: Külli Roosna & Kenneth Flak, Aleksandra Klimiuk i Wojciech Łaba, Inna Aslamova, Adrián Castelló, Andreas Rama, Carmen Casagrande.  Program prezentacji otworzy wieczór choreografii młodych lubelskich twórców, tj.  Joanna Belzyt (Cudowne źrebię – polska baśń ludowa opowiedziana językiem teatru tańca), Kuba Odzioba, Aleksandra Krawczyk (premierowa Gra – o – nic) i Justyna Jasłowska (Sorry. I don’t like to be killed – praca z pogranicza tańca, performansu i sztuk wizualnych).  Dzień później, 28 czerwca Külli Roosna & Kenneth Flak pokażą spektakl The Wolf Project, w którym ukazują swoją wizję życia pod jarzmem totalitarnych idei. Na zakończenie Forum odbędzie się  prezentacja  przedstawienia check…in grupy novaTanz Slavy Gepnera z Niemiec , podejmującego tematykę zajemnej społecznej kontroli i mechanizmów wykluczenia. Finałowym akcentem stanie się wspólny koncert Kennetha Flaka (muzyka) i Külli Roosna (ruch: muzyka preparowana przez Kennetha Flaka unosi się w przestrzeni elektroakustycznej wypełnionej oldskulowymi rytmami hip hopu, dziwacznymi projektami dźwiękowymi i filmową atmosferą.

 

Na wszystkie prezentacje wejściówki można odbierać godzinę przed spektaklem w kasie Centrum Kultury: PWYW („pay what you want” – „zapłać ile chcesz po pokazie”).

 

Więcej informacji o poszczególnych wydarzeniach:

 

Warsztaty tańca współczesnego: sala prób nr 4, I piętro – liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy, więcej informacji na www.ltt.art.pl

 

Prezentacje realizowane w ramach „open studio Lubelskiego Teatru Tańca” przez stypendystki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Lublin:

 

Joanna Belzyt: Cudowne źrebię

Kuba Odzioba, Aleksandra Krawczyk: Gra-o-nic

Justyna Jasłowska: Sorry. I don’t like to be killed

 

***

 

Külli Roosna & Kenneth Flak: The Wolf Project

novaTanz: check…in

Kenneth Flak: BLOOD MUSIC : : CONCERT

 

Wydarzenia towarzyszące:

Cały świat jest naszą sceną – wystawa fotografii Bolesława Lutosławskiego

9- 30 czerwca – galeria fotografii, I piętro – wstęp wolny

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close