Wersja do druku

Udostępnij

Ćwiczenia z patrzenia, bycia i działania zostaną zaprezentowane 4 lipca o różnych porach dnia podczas uroczystego zakończenia wystawy Fasada Moniki Sosnowskiej w Galerii Labirynt. Będą miały charakter otwartego działania ruchowego. Każdy z performerów przygotuje trzy partytury ruchowe, które powstaną w relacji do instalacji Moniki Sosnowskiej. Partytury będą odpowiadać trzem kategoriom: co widzimy, co czujemy i co sobie wyobrażamy w relacji do monumentalnej Fasady. Performans Lubelskiego Teatru Tańca powstał w ramach programu Przestrzenie Sztuki.

 

Działanie ma mieć charakter otwartej struktury podlegającej stałym modyfikacjom. Performerzy będą mogli dowolnie podejmować decyzje odnośnie tego, którą partyturę realizują. Ramy determinujące proces decyzyjny uzależnione zostaną od charakteru każdego z poszczególnych performerów oraz relacji jaką zbudowali z Fasadą. Samo działanie, dzięki obecności artystów, ma pozwolić widzom spojrzeć na instalację w inny sposób, jednocześnie poddać refleksji własne procesy patrzenia, bycia i działania w przestrzeni galeryjnej. Performans odbędzie się o trzech różnych porach dnia, aby wykorzystać naturalne zmiany świetlne, natomiast każdorazowy jego przebieg będzie niepowtarzalny i inny.

 

Twórcy:

 

Koncepcja i prowadzenie procesu: Konrad Kurowski

Konsultacje choreograficzne: Anna Żak

Tancerki: Jagoda Chudzik, Joanna Dudek, Marysia Micek, Beata Mysiak, Joanna Pędzisz, Milena Tes (W procesie tworzenia brał również udział Mikołaj Karczewski.)

Opracowanie tekstów towarzyszących działaniu: Marta Ryczkowska

 

Ćwiczenia z patrzenia, bycia i działania

 

4 lipca, godz.: 9.00, 16.00, 20.00

Miejsce: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, parter

Czas trwania: 60 min

Wstęp wolny

 

Performans Ćwiczenia z patrzenia, bycia i działania powstał w ramach programu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany jest ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close