Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na prezentację pracy dźwiękowej Ludomira Franczaka oraz performans Agaty Siniarskiej pod wspólnym tytułem Habitat. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu BIOPOLIS – działania z przestrzenią. Będzie można w nim uczestniczyć 21 oraz 22 października 2021 w godz. 16.00-18.00 na Placu Litewskim w Lublinie. Ludomir Franczak & Agata Siniarska w artystycznym dialogu na temat budowania nowych opowieści. Nowe opowieści są takimi narracjami, które starają się rozbroić antropocentryczny język, jakim posługujemy się zawłaszczając świat wokół nas, które tworzą inny rodzaj komunikacji oraz współobecności w środowisku ludzi i nieludzi. To opowieści wiążące międzygatunkową zależność współżycia, współszczęścia i współumierania.

Wersja do druku

Udostępnij

Agata Siniarska pracuje w dziedzinie poszerzonej choreografii. Swoją praktykę umieszcza pomiędzy tym, jak myślimy o świecie i jak się w nim poruszamy. Jest to miejsce, w którym krzyżuje się somatyka i polityka – miejsce, w którym percepcja ciała spotyka się z zaangażowaniem społecznym – między krajobrazami somatycznymi i środowiskowymi, między ciałem ludzkim i nieludzkim.

Ludomir Franczak jest artystą wizualnym, tworzy prace dźwiękowe, teatralne, książkowe i słuchowiska. W jego pracach dźwięk i przestrzeń, historia i pamięć, osobiste i zbiorowe opowieści przynależą do jednego porządku, kierującego się zasadą współzależności. Artysta bada obrazy, przedmioty, dźwięki i narracje, określające życie w różnych jego wymiarach umiejscawiając je w krajobrazie, którego człowiek jest jednym z wielu składowych.

Oprawa dźwiękowa projektu: Marcin Dymiter
Kuratorka: Magda Linkowska

BIOPOLIS – działania z przestrzenią to projekt o założeniach ekologicznych, łączący zagadnienia związane ze sztuką współczesną, architekturą krajobrazu i miejską audiosferą. W jego ramach proponujemy działania aktywistyczne, zaangażowane, tworzone w oparciu o głęboką świadomość współczesnych zagrożeń ekologicznych oraz wynikających z nich problemów społecznych. Będziemy wsłuchiwać się w głos miejskiej wspólnoty: mieszkańców Lublina, ekspertów, naukowców i artystów, ale też podmiotów nie-ludzkich, by tworzyć wspólne opowieści i wizje Lublina jako miasta szczęśliwego.

Naszym celem jest interdyscyplinarny i wielostronny dialog na temat miasta w dobie kryzysu ekologicznego. Dialog łączący sztukę, aktywizm i naukę, w którym teoria stanowi punkt wyjścia do działania. W którym różne formy patrzenia na miasto, jego rozumienia i opisywania staną się pretekstem do wymiany myśli. W którym namysł nad koegzystencją świata ludzkiego i świata przyrody zainspiruje nas do działań praktycznych. I wreszcie, w którym wspólnie zastanowimy się, czego oczekujemy od miasta oraz czego miasto oczekuje od nas.

Więcej: https://warsztatykultury.pl/sztuka-miasto-natura/

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close