Wersja do druku

Udostępnij

Trwa VI edycja Maat Festival „Israel Now” w Lublinie – pierwszej polskiej platformy rezydencyjnej. Szóstym rezydentem i gościem festiwalu we wrześniu będzie tancerz i choreograf Michael Getman. W ramach rezydencji odbędą się wydarzenia towarzyszące rezydencji: otwarta lekcja tańca i spotkanie/zapis rozmowy z tancerzem.

 

Lekcja tańca: 21 września o godz. 15.00 MAAT STUDIO (sala prób 2) Centrum Kultury w Lublinie, wstęp wolny. Zapisy: zapisy.maat@gmail.com

 

Spotkanie/zapis rozmowy. Prowadzenie: Tomasz Bazan.  22 września o godz. 16.00 MAAT STUDIO (sala prób 2) Centrum Kultury w Lublinie.

 

Michael Getman: Choreograf, tancerz i nauczyciel kompozycji, improwizacji oraz repertuaru. Urodził się w 1978 w Izrealu. Po ukończeniu studiów w Bat-Dor School of Dance dołączył do zespołu Batsheva Dance Company, gdzie brał udział w spektaklach Ohada Naharina, Jiříego Kyliána, Angelina Preljocaja oraz Amandy Miller. W 1999 osiadł w Niemczech i współpracował z Amandą Miller oraz Pretty Ugly’, Ballet Freiburg. W latach 1999-2006 pracował z kolejnymi choreografami, takimi jak: William Forsythe, Marguerite Donlon, Alessio Silvestrin, Orjan Andersson i wieloma innymi. W 2005 powrócił do Izraela i rozpoczął działanie jako niezależny choreograf. Przez lata przygotowywał liczne projekty i choreografie w czasie różnych festiwali takich jak Curtain Up (Izrael), International Exposure (Izrael), Chaillot Theatre National De Paris, Holland Dance Festival, Open Look Festival (Petersburg), Terni Festival (Włochy), Bassano Del Grappa i innych. W 2006 otrzymał stypendium przyznane przez Amerykańsko-Izraelską Fundację Kulturalną dla obiecujących młodych choreografów, a w 2009 otrzymał Specjalne Wyróżnienie za swoją pracę w konkursie miniatur Festiwalu w Belgradzie (Serbia). W 2008 wygrał drugą nagrodę za choreografię solo M-Fiction oraz pierwszą nagrodę za wybitne przedstawienie w czasie Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego w Kopenhadze (CCBC) w Danii.

 

 

VI MAAT FESTIVAL ‚ISRAEL NOW!’ 2014: idea, koncept: Tomasz Bazan (kurator programu) / multimedia/video: Patrycja Płanik / korespondent Izraelski i koordynacja międzynarodowa: Ewa Szubstarska / rezydenci programu: Daphna Horenczyk, Lilach Livne, Andrea Costanzo Martini, Adi Weinberg, Michael Getman, Talia De Vries oraz Piotr Trojan / produkcja: Maria Sapeta / technika: Maciej Połynko, Karol Rębisz / współpraca: Barbara Szymańska, Małgorzata Drozd / program kuratorski Tomasza Bazana ‘Maat Festival’ zrealizowany ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Centrum Kultury w Lublinie Miejskiej Instytucji Kultury oraz Teatru Maat Projekt.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close