Wersja do druku

Udostępnij

22 lutego 2015 zmarł Andrzej Molik – wybitny krytyk teatralny związany z Lublinem, od początku jego istnienia wspierający swoim pisaniem lokalne środowisko tańca współczesnego i teatru tańca (zwłaszcza Lubelski Teatr Tańca i Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca). Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 26 lutego 2015 roku o godz. 13.00 w kaplicy cmentarnej przy Drodze Męczenników Majdanka.

 

 

Andrzej Molik – ur. 21.01.1948. Absolwent filozofii kultury na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od początku związany z najstarszym dziennikiem w Lublinie „Kurierem Lubelskim”. Znany krytyk sztuki zajmujący się teatrem, filmem i plastyką. Od lat 60. uczestnik wydarzeń kulturalnych Lublina. Pisał o wszystkich wernisażach od lat 70. w BWA. Recenzował słynny Ból Tomka Kawiaka z 1970 r. Współtwórca katalogu wybitnej malarki Hanny Strumińskiej. Na stałe współpracujący z Galerią ZPAP „Pod Podłogą”. Wcześniej związany ze Sceną Plastyczną KUL Leszka Mądzika. Stale piszący o ekspozycjach w Galerii „Białej”, Wschodnich Salonów Sztuki, w Muzeum Lubelskim na Zamku, wystawach kazimierskich i innych.

Członek AICT – Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych. Od 15 lat stały gość Semana Internacionale de Cine w Valladolid. Pomysłodawca i juror Nagrody Kuriera Lubelskiego za Wydarzenia Artystyczne Sezonu w Lublinie. Członek jury wielu konkursów teatralnych, kabaretowych i plastycznych m. in. od początku istnienia Konkursu Okręgu Lubelskiego ZPAP Autograf w każdej jego edycji przewodniczył Jury dziennikarskiemu, przyznającemu swoją odrębną nagrodę. W 2007 roku otrzymał Medal Prezydenta Miasta Lublin za zasługi w dziedzinie kultury. Postać barwna, nietuzinkowa, nadająca koloryt środowisku dziennikarskiemu.

 

Informację i biogram podajemy za portalem: http://kultura.lublin.eu/

 

Więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close