Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 16-19 października w Lublinie odbędzie się IV edycja Maat Festival, organizowana przez Teatr Maat Projekt. Już po raz drugi impreza odbędzie się w ramach festiwalu „Konfrontacje Teatralne”. Zarazem będzie to ostatnia edycja w obecnym kształcie, ponieważ, jak mówią organizatorzy, „kończymy z dotychczasową formą festiwalu – od następnego roku nasz festiwal na kolejne trzy lata przekształca się w międzynarodowy program rezydencyjny i staję się niejako «domem tańca», w ktorym spotykać się z poszczególnymi artystami będziemy mogli przez cały rok a jesienią spotkamy się w wspólnej przestrzeni prezentacji”.

Na otwarcie tej edycji, stanowiącej również rodzaj podsumowania, ze swoim najnowszym spektaklem wystąpi Daisuke Yoshimoto (wtorek 16 października, godz. 21.30, Teatr Stary, po spektaklu spotkanie z artystą), który poprowadzi również warsztaty, a ponadto przegląd prac Tomasza Bazana, tj. Station de corps, I Ifigenia przygotowana w Teatrze Nowym w Łodzi, a także premiera najnowszego przedstawienia Orlando, do którego artysta ponownie (po Indukcjach) zaprosił do współpracy Jacka Poniedziałka. Ponadto w programie m.in. wykłady Anny Królicy, Adama Kamińskiego i Magdaleny Szpecht.

Program dopełnią dwa filmy: Orlando.doc poświęcony pracy nad przedstawieniem Orlando, oraz extandent, dokumentujący zeszłoroczną edycję festiwalu. Ponadto w programie wykłady Anny Królicy, Adama Kamińskiego i Magdaleny Szpecht.

Szczegółowy program dostępny jest w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia oraz na stronach:

http://www.teatrmaat.pl

http://konfrontacje.pl/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close