Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 3-13 listopada Lubelski Teatr Tańca i Centrum Kultury w Lublinie zapraszają do udziału w jubileuszowej, dwudziestej edycji festiwalu. Jego zapowiedzią były czerwcowe występy Nederlands Dans Theater, a festiwal dopełni prezentacja Polskiego Baletu Narodowego w grudniu. Jego główna, listopadowa część została podzielona na kilka modułów prezentacji: Zoom na Izrael, Zoom na Polski Taniec, Zoom na Produkcje/Rezydencje i Zoom na Wschód. Eksperymentalne skrzydło programu Spotkań uzupełni AEROWAVES – Europejska Platforma Tańca. W pierwszej połowie części listopadowej (3-8 listopada 2016 roku) występują: Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej (Swing City), Lubelski Teatr Tańca (Stalking Paradise), Club Guy & Roni/Slagwerk Den Haag (Happiness), Efrat Rubin (Karov), Krakowski Teatr Tańca (Nesting), Adi Weinberg (Living Leaving), Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK (Zagubieni w skórze), Sławek Krawczyński i Anna Godowska (Bataille i świt nowych dni). Ponadto w ramach cyklu Kino Mistrzów Tańca – Z Archiwum MSTT zostaną pokazane filmy lub rejestracje spektakli tanecznych: Storm End Come Yasmeen Godder, Mr. Gaga Tomera Heymanna, Co(te)lette Ann Van den Broek oraz Re:mapping the body Compagnie Linga.

 

Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej, Swing City

Lublin, 12 czerwca 1934 roku. Kilka młodych kobiet spotyka się w celach spacerowo-towarzyskich. Po pewnym czasie, przesycone rozmowami i oficjalną atmosferą, zaczynają sięgać do szemranych zakątków miasta, do granic rzeczy dobrze im znanych.

Więcej informacji

 

Lubelski Teatr Tańca, Stalking Paradise

W spektaklu Stalking Paradise pod kierunkiem norwesko-estońskiego duetu choreografów,  Külli Roosna i Kenneth Flak tancerze Lubelskiego Teatru Tańca oraz Pracowni Fizycznej z Łodzi wspólnie poszukują odpowiedzi na pytania o wiarę.

Więcej informacji

 

Club Guy & Roni/Slagwerk Den Haag, Happiness

Zainspirowany filmem Happiness amerykańskiego reżysera Todda Solondza, międzynarodowy zespół taneczny Club Guy & Roni oraz muzycy z zespołu Slagwerk Den Haag wyruszają na łowy, poszukując szczęścia w świecie zamieszkałym przez osobliwe jednostki, które nie zawsze potrafią oddzielić wyobrażenia o tym, kim są, od rzeczywistości.

Więcej informacji

 

Efrat Rubin, Karov

Spektakl stara się ujawnić relacje pomiędzy tym, co uświadomione, a stłumione, pomiędzy tożsamością a jej zamazaniem, wynikającym z uwikłania w struktury rodzinne.

Więcej informacji

 

Krakowski Teatr Tańca, Nesting

Spektakl o tytule zaczerpniętym z angielskiego czasownika oznaczającego wicie gniazda, przeprowadza widza przez kulturowy szlak między Polską a Izraelem, śledząc nie zawsze wyraźne więzi kulturowe między przeszłością i teraźniejszością.

Więcej informacji

 

Adi Weinberg, Living Leaving

Spektakl podejmuje temat nieistotności ludzkiej pojedynczej egzystencji, która mimo wszystko stara się podjąć walkę, bazując na najbardziej podstawowym instynkcie przetrwania przechodząc przez kolejne fazy tego pojedynku: poddanie się, bycie pochłoniętym a ostatecznie – bycia przegranym.

Więcej informacji

 

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, Zagubieni w skórze

Zagubieni w skórze to fizjologiczno-filozoficzna opowieść o głębokim doświadczaniu i poznawaniu siebie. Kierunek zagubienia pokazuje chęć odnalezienia odpowiedzi na pytania: czym jestem i co stanowi mnie, a co za tym idzie – kim jestem?

Więcej informacji

 

Sławek Krawczyński i Anna Godowska, Bataille i świt nowych dni

Sześcioro tancerzy znajduje się w przejmującym świecie Georges’a Bataille’a, francuskiego kontestatora współczesnej kultury. Czym może być podróż do niemożliwego? Jego paradoksalna filozofia milczącym gestem wskazuje na taniec.

Więcej informacji

 

Kino Mistrzów Tańca – Z Archiwum MSTT

 

Yasmeen Godder, Storm End Come

W spektaklu Storm End Come wykonawcy udają się w podróż pomiędzy płynnymi i nieprzewidywalnymi stanami umysłowymi, które doprowadzają ich do spotkań i interakcji w zmieniającym się otoczeniu. W tej niestałej atmosferze pojęcie „ja” stawia czoła podstawowemu lękowi nieistnienia i rozpłynięcia się w kogoś innego, przy jednoczesnej fascynacji i strachu przed przemienieniem.

Więcej informacji

 

Tomer Heymann, Mr. Gaga

Film Tomera Heymanna opowiada o Ohadzie Naharinie, dyrektorze artystycznym słynnego Batsheva Dance Company, jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych współczesnych choreografów, który zmienił myślenie o tej sztuce i stworzył własny język tańca – GaGa. Ruch stał się dla niego sposobem rozumienia siebie, oswojenia zwierzęcia, które drzemie w każdym z nas.

Więcej informacji

 

Ann Van den Broek, Co(te)lette

Co(te)lette jest intymnym spektaklem o trzech kobietach zamkniętych w błędnym kole pomiędzy pożądaniem a spełnieniem. Tu nie ma żadnej konfrontacji, żadnej rywalizacji, żadnej narracji – nie ma rozwiązania i końca.

Więcej informacji

 

Compagnie Linga, Re:mapping the body

Za pomocą bezprzewodowych czujników fizjologicznych i interaktywnemu systemowi opracowanemu we współpracy z Instytutem Nauk Sportowych Uniwersytetu w Lozannie, Wyższą Szkołą Muzyczną w Genewie, Future Instruments i Biopac System Inc. ruchy tancerzy są przekształcone w muzykę, tworząc ścieżkę dźwiękową do spektaklu.

Więcej informacji

 

 

***

 

Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w roku 2016 odbywają się po raz dwudziesty. Myśl przewodnią programu Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca, zaplanowanego nie tylko na jedną, tegoroczną edycję, ale w okresie trzyletnim (2016-18), organizatorzy będą opierać na ideach ukazywania różnic, kontrastów, antagonizmów i prób dialogu pomiędzy tanecznymi strategiami dzisiejszego świata sztuki.

 

Wydarzenia towarzyszące:

Nocne rozmowy z artystami,  6-13 listopada 2016, Piwnice CK

Warsztaty z pisania o tańcu

Warsztaty GaGa: 5-6 listopada

Warsztaty tańca współczesnego: 11-13 listopada, Sale Prób 3, 4, 5 – CK, Galeria Labirynt

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl

 

XX Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie

Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

www.ck.lublin.pl / www.20.mstt.pl

Kasa: pon.-pt. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed spektaklami, tel. 81 466 61 40.

Cena na wszystkie spektakle oraz film Mr Gaga: 20zł /Karnety: 200zł (ograniczona liczba)

Kino Mistrzów Tańca – Z archiwum MSTT: obowiązują darmowe wejściówki do pobrania na godzinę przed projekcją.

 

Do pobrania:

PROGRAM FESTIWALU

 

Więcej:

FB: https://www.facebook.com/events/356465668034006/

GaGa w ramach XX MSTT: https://www.facebook.com/events/689661134518792/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close