Wersja do druku

Udostępnij

Rozpoczęła się pierwsza rezydencja VI edycji Maat Festival „Israel Now”. Pierwszym rezydentem festiwalu jest Piotr Trojan – jeden z najciekawszych aktorów młodego pokolenia – w Lublinie pracuje nad koncepcją swojego monodramu, który premierę będzie miał w grudniu podczas finalnego pokazu prac wszystkich rezydentów MAAT FESTIVAL

 

Trojan_blog 30 minut Stand-up Tragedy. Stand-up – komediowa forma artystyczna w postaci monologu przed publicznością. W przeciwieństwie do kabaretu, stand-up opiera się bardziej na charyzmie wykonawcy oraz kontakcie z publicznością niż na dopracowaniu każdego wiersza przedstawienia i wartości artystycznej. Trojan_blog 30 minut to 30 minut strumienia świadomości. Słowo staje się ciałem. O miłości. O samotności i o niedzieli. Słowa mnie poprowadzą. Poruszą  i duszą I ciałem. Dokonam samounicestwienia. Ale za nim to zrobię wszystkich zniszczę. Odlecę. Patrzył będę. Z chmury. I śmiał się. I pluł (Piotr Trojan).

 

 

PIOTR TROJAN:  rocznik 1986; aktor teatru Nowego w Łodzi im. K. Dejmka; Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz absolwent szkoły muzycznej I stopnia w klasie gitary klasycznej i fortepianu; grał następujące role: Serdeńka w Zarah Piotra Żebro (reżyseria: Ewa Wyskoczyl, Teatr „ZL” w Tarnowskich Górach), Konrad/Maska w Wyzwoleniu Stanisława Wyspiańskiego (reżyseria: Waldemar Zawodziński, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi), Ostatni z romantyków Silesia Bus – Lepsi Jekateriny Narszi (reżyseria: Ewa Wyskoczyl, Teatr „ZL” w Tarnowskie Górach), Basini w spektaklu CZTERY na podstawie Niepokojów wychowanka Torlessa Roberta Musila (reżyseria: Szymon Kaczmarek, Teatr Studyjny Łódź), za którą otrzymał pierwszą nagrodę aktorską na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi 2009. Zdobywca nagrody „Złota Maska” za rolę Ifigenii w spektaklu I Ifigenia w reżyserii Tomasza Bazana. Współpracował z wieloma reżyserami teatralnymi i filmowymi (m.in. Wojciech Klemm, Wiktor Rubin, Jakub Porcari, Szymon Kaczmarek, Tomasz Bazan, Marcin Liber).

 

VI MAAT FESTIVAL ‚ISRAEL NOW!’ 2014 idea, koncept: Tomasz Bazan (kurator programu) / multimedia/video: Patrycja Płanik / korespondent Izraelski i koordynacja międzynarodowa: Ewa Szubstarska / rezydenci programu: Daphna Horenczyk, Lilach Livne, Andrea Costanzo Martini, Adi Weinberg, Michael Getman, Talia De Vries oraz Piotr Trojan / produkcja: Maria Sapeta / technika: Maciej Połynko, Karol Rębisz / współpraca: Barbara Szymańska, Małgorzata Drozd / program kuratorski Tomasza Bazana ‘Maat Festival’ zrealizowany ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Centrum Kultury w Lublinie Miejskiej Instytucji Kultury oraz Teatru Maat Projekt

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close