Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 19 maja w Lublinie (godz. 22.30, Oficyna w Podwórku Sztuki Centrum Kultury, ul. Narutowicza 32) w ramach Transeuropa Festival pokaz filmu tańca Przestrzenie intymne Tomasza Foltyna. Projekt powstał podczas pobytu artysty w USA w 2011 roku. Ma charakter wciąż otwartego procesu, który oparty jest na osobistym doświadczeniu wyrażanym poprzez ciało i ruch. Tomasz Foltyn spędził kilka miesięcy współpracując z artystami z San Francisco takimi jak; Anna Halprin, Melecio Estrella, Jada Sirkin, Isabelle Kirouac.Pokaz materiału filmowego poprzedzony zostanie opowieścią o procesietwórczym, który dość trudno opisać w kategoriach projektu zamkniętego.Projekt nie był nastawiony na prezentację. Był właściwie czystympragnieniem spotkania. Jednak pod koniec projektu twórcy postanowili dalejpracować i stworzyć materiał filmowy, który tworzyłby pewną całośćnarracyjną.

To taneczna opowieść o spotkaniu trójki mężczyzn w San Francisco, których łączy zamiłowanie do ruchu, improwizacji i cielesnej ekspresji. Materiał charakteryzuje się szczególną wrażliwością, ukazuje intymność pomiędzy mężczyznami, która przeplata się z chłopięcą radością i spontaniczną zabawą. Podczas nagrań twórcy filmu dzielili się również swoimi zapiskami z dzienników, listów, maili i rozmów. Projekt ma charakter artystyczny, którego podstawą jest głębokie porozumienie pomiędzy trójką tancerzy, ich przyjaźni, miłości i pożądania.

Tomasz Foltyn (PL) – reżyser projektu, tancerz, performer
Jada Sirkin (Argentyna) – operator kamery, tancerz, performer
Melecio Estrella (USA) – tancerz, muzyk, performer

Kolejna okazja do zobaczenia filmu już 1 czerwca w Warszawie w ramach festiwalu POMADA (szczegóły w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close