Wersja do druku

Udostępnij

Rozpoczęła się kolejna rezydencja artystyczna całorocznego 'maat festival – border line 2013′ – platformy dedykowanej tancerzom-solistom. W lipcu (12-23) rezydentem festiwalu jest Rafał Urbacki – reżyser, tancerz młodego pokolenia zajmujący się w swoich pracach tematami wykluczenia, wyobcowania, przekraczania szeroko rozumianych barier. Jednym z tematów, jakie podejmie Urbacki w swojej pracy podczas rezydencji w Lublinie będzie temat bezdomności.

O swoim projekcie pisze tak:

#bezdomność

#cihadarinc

#zakochanykundel

#politykasocjalna

W ramach rezydencji 21 lipca o godz: 17:00odbędzie się kolejna otwarta lekcja z rezydentami MAAT FESTIVAL ‚lekcja 5’ z Rafałem Urbackim. Lipcowa lekcja będzie szczególna: zaadresowana została przez tancerza m.in. do grupy ludzi LGBT oraz QUEER z Lublina.UWAGA: aby wziąć udział w lekcji wystarczy zapisać się na listę uczestnikówzapisy.maat@gmail.com– pod tym e-mailem można również szczegółowe informacje.

Urbacki precyzuje: „Lublin – miasto skrywanych tożsamości, ostatnie miejsce w Polsce, gdzie leczyło się homoseksualizm. W takim klimacie nie łatwo o uszanowanie różnorodności, a jakakolwiek inność jest piętnowana. W 2010 roku ulicami Lublina przeszła ostatnia parada równości, a temat LGBT został wypchnięty z dyskusji społecznej. Czy taniec może rozpocząć zmiany w społeczeństwie? Oduczyć stereotypowego myślenia? To będzie lekcja ruchu – lekcja równości. Dla początkujących i zaawansowanych. Chciałbym zadedykować lekcję mieszkańcom Lublina, aby za pomocą ciała w ruchu podyskutować o kwestiach LGBT i queer. Zamiast terapii i stygmatyzacji – krótki coaching o tożsamości ciała. Lekcja tańca zamiast parady. Zapraszam wszystkich.”.

UWAGA: aby wziąć udział w lekcji wystarczy zapisać się na listę uczestnikówzapisy.maat@gmail.com– pod tym e-mailem można także uzyskać szczegółowe informacje.

Natomiast 22 lipca o godz. 17:00odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu rozmów z rezydentami ‚maat festival – border line 2013’,dokumentowane przez Patrycję Płanik, podczas którego kurator programu Tomasz Bazan będzie rozmawiał z artystą o tańcu, ciele, tym co jest, a co nie jest tańcem oraz jaka jest kondycja polskiego tańca współczesnego w Polsce. Dokument zbierający wypowiedzi wszystkich tancerzy będzie można obejrzeć w grudniu 2013. Spotkanie odbędzie się w Kawiarni SPÓŁDZIELNIA na ul. Peowiaków 11.

‘maat festival – border line 2013′idea/koncept: Tomasz Bazan (kurator programu) multimedia/video:Patrycja Płanikprodukcja:Ksenia Duńskatechnika:Maciej Połynko, Karol Rębiszwspółpraca:Barbara Szymańska, Małgorzata Drozd, Maciej Rukasz, Dominika Płanik, Matylda Chmielewska /program kuratorski Tomasza Bazana ‘Maat Festival’ zrealizowany ze środków Centrum Kultury w Lublinie Miejskiej Instytucji Kultury oraz Teatru Maat Projekt /URZĄD MIASTA LUBLIN / CENTRUM KULTURY W LUBLINIE / TEATR MAAT PROJEKT / MAAT FESTIVAL – pod honorowym patronatem PREZYDENTA MIASTA LUBLIN, MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO oraz pod patronatem medialnym portalu TANIECPOLSKA.PL , E-TEATR / wspierają nas: CAFFE SPÓŁDZIELNIA Lublin, Hotel VICTORIA Lublin, CAFFE KAWKA Lublin, CAFFE KAP KAP Lublin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close