Wersja do druku

Udostępnij

May Bwprawia w ruch paradę zmiennego stanu ludzkiego poprzez wymyślenie gwałtownego, teatralnego języka, który przekłada sytuacje niedorzeczne, pełne przemocy i niepokoju na działania sceniczne. Siła tańca wywodzi się z jego zdolności przedstawiania tajemnicy naszej obecności na świecie. Powstały w 1981 roku film jest aktualnie jednym z ważniejszych punktów odniesienia w historii tańca, jego siła oddziaływania nie zmniejszyła się przez lata. Spektakl odbędzie się o 18 w Teatrze Starym na Starym Mieście w Lublinie.


W Warsztatach Kultury o 18 teoretyczka tańca Bonnie Brooks (USA) wygłosi wykładWspółczesne i innowacyjne projekty na rzecz rozwoju widowni w tańcu amerykańskim.

W tym samym miejscu o 20 zespół Sylvie Pabiot Wejna pokaże najnowszy spektakl Tymczasowo. Choreografkakontynuuje eksplorację relacji międzyludzkich we współczesnym społeczeństwie. W dzisiejszych czasach, w których globalizacja i podziały społeczne są kwestiami rzeczywistego świata, jakie więzi nadal trzymają nas razem?Tymczasowojest nietypowym dziełem na granicy tańca, teatru i sztuki, gdzie myśl choreograficzna jest obecna w ciele; z teatru zaczerpnięto pewien realizm akcji oraz umiarkowanie w ruchu, a ze sztuk pięknych i kwestii estetycznych – poruszanie się pomiędzy figuratywnością a abstrakcyjnością.Spektakl swoją gamą tymczasowości, stworzonych z przerw i ciągłości wywiera wielkie wrażenie. Z porozbijanego nieporządku wyłania się harmoniczna jedność, organiczna całość, powstała zarówno z czułości, jak i przemocy, samotności i tłumu, zwyczajności i obcości. To podróż, rzeczywista i oniryczna jednocześnie. To opowieść faktów bez wróżek, a ze zwykłymi ludźmi, którzy poszukują miejsca, w którym mogą zamieszkać…TYMCZASOWO.

Wejna Dance Company została założona przez choreograf Sylvie Pabiot w 2004. Od tego czasu stworzyła 9 spektakli. Jej prace cieszą się uznaniem na skalę krajową i międzynarodową, a spektakle były wystawiane ponad sto razy w teatrach, ale także we wszelkiego rodzaju innych miejscach: w muzeach i więzieniach czy na ulicach – grupa mocno wierzy, że sztuka jest dla wszystkich, nawet sztuka współczesna. Dla niej: sztuka jest siłą masowego tworzenia.

Po spektaklu, o godzinie 22, odbędzie się spotkanie z Sylvie Pabiot, które poprowadzi Anna Królica.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close