Wersja do druku

Udostępnij

Pokaz odbędzie się o 20 w Chatce Żaka. Wydarzenie będzie przede wszystkim czerpać z choreografii do spektakli, które w oryginale powstały we współpracy z Robertem Rauschenbergiem, Johnem Cagem i Jasperem Johnsem.Muzykę skomponował długoletni uczeń Cunninghama, John King przy udziale miejscowych muzyków. Światła do spektaklu zostaną stworzone przez laureata Bessie Award, oświetleniowca i byłego dyrektora produkcji Merce Cunningham Dance Company, Davisona Scandretta. Choreografię stworzoną i zaadaptowaną specjalnie do lubelskich prezentacji przez długoletniego tancerza MCDC Daniela Squire’a wykona pięcioro byłych członków grupy Merce Cunnigham Dance Company .

www.mercecunningham.org/trust/stafftrustees

choreografia: Merce Cunningham,
inscenizacja: Daniel Squire
tancerze: Brandon Collwes, Emma Desjardins, John Hinrichs, Marcie Munnerlyn, Melissa Toogood
muzyka: John King, Krzysztof Knittel,
światło: Davison Scandrett
kostiumy: Anna Finke
czas trwania: 60 minutes

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z tancerzami Merce’a Cunninghama, które poprowadzi Bonnie Brooks (Warsztaty Kultury, godz. 22).

Natomiast o 18, John King wraz z Krzysztofem Knittlem i Marcinem Łopackim wykona w TeatrzeStarym lecture on nothing Johna Cage’a. Wykład o niczym(1959) Johna Cage’a jest przełomową pracą w której Cage w bardzo wszechogarniający sposób przedstawia i omawia swoje myślenie o dźwięku i ciszy, przypadku i nieokreśloności. Muzyką towarzyszącą wykładowi będą prace z końca lat 50-tych:Solo na altówkęz koncertu na fortepian i orkiestrę (1958-59), jak również jeden z późniejszych utworów Cage’aFour3. A za tym zarówno muzyka jak też idee Cage’a będą prezentowane jednocześnie.

Ponadto dzisiaj i jutro w Lublinie odbywa sięmiędzynarodowa konferencjaTożsamość-autonomia-dyskurs krytyczny. Taniec w Europie Środkowo-Wschodniej po 1989 roku, zorganizowana przezInstytut Muzyki i Tańca, East European Performing Arts Platform, Centrum Kultury w Lublinie i Lubelski Teatr Tańca oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Szczegóły w wydarzeniach.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close