Wersja do druku

Udostępnij

Przed grudniowym V Maat Festival 2013 „Border – Line” organizatorzy przypominają tegorocznych rezydentów. Kolejna artystka to Anna Steller, tancerka i choreografka, która swoją 11-dniową rezydencję odbyła w Lublinie na przełomie czerwca i lipca. Jej poszukiwania śledziło oko kamery Patrycji Płanik. Więcej dowiedzieć się będzie można podczas V MAAT FESTIVAL już 15 grudnia w Centrum Kultury w Lublinie, gdzie zostanie pokazany dokumentalny film o Steller, a ona sama pokaże swoje solo.

Steller tak pisała o pracy w MAAT STUDIO:„Czas, który spędzę na sali, w przestrzeni publicznej, w domu czy na łonie natury w ramach rezydencji będę świadomie wypełniać rozmaitymi zadaniami. Dotarcie z domu do studia będzie uważną wędrówką i przyglądaniem się otaczającej rzeczywistości, wszelkie zmiany w przestrzeni będą przeze mnie zarejestrowane. Będzie to swoista medytacja, wypełnianie czasu a nie patrzenie jak przepływa, skupienie się na szczegółach, które zwykle umykają w życiu codziennym. Stanę się przedmiotem, na który oddziaływuje świat zewnętrzny i jednocześnie kreuje mnie samą. Maksymalność szczerości i prawdy w działaniu stanie się na ten czas moją dewizą”.

Dance.doc/Anna Steller

Więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close