Wersja do druku

Udostępnij

Przed grudniowym V Maat Festival 2013 „Border – Line” organizatorzy przypominają tegorocznych rezydentów. Pierwsza artystka, Magdalena Jędra, przyjechała na rezydencję w kwietniu tego roku i spędziła w Lublinie 11 dni pracując nad koncepcją swojego solo.pod okiem kamery Patrycji Płanik. Oprócz pracy własnej w ramach rezydencji poprowadziła otwartą „lekcję 1” oraz uczestniczyła w spotkaniu, podczas którego została zarejestrowana a rozmowa dotycząca tego, co artystka myśli na temat ciała, tańca oraz jaka była jej taneczna droga – nagranie będzie częścią dokumentu filmowego Wywiady.doc, który będzie można zobaczyć już podczas V Maat Festivalu w dniach 14-17 grudnia. O planie swojej pracy w Lublinie Jędra pisała:

„Podróżuję abycieszyć się miejscami i ludźmi. A kiedywracam w to samo miejsce, za każdym razem inaczej go doświadczam. Pojawiają się,zamieniają, przychodzą,odchodzą,towarzyszą i zawracają głowę wszystkie te,no właśnie,uczucia. Odsmutku do radości i z powrotem. Odzachwytu dorozczarowania, nudy iżalu. Wracam do miejsc, które nie są już takie same i wracam do ludzi, którzy nie są już tacy sami dla mnie.Wszystkosię zmienia, co brzmi banalnie, a ja podejrzewam,że czasem w to wszystko po prostu się miesza przypadek. Decydującnie zdawać się na jego kaprysy,postanawiam, że będę się zachwycać! W Lublinie będę piąty raz i będę się zachwycać . . .miejscem, przestrzenią i ludźmi”.

Końcowa koncepcja pracy Jędry: Ruch myśli. Rekonstrukcja „Zaczęło się od kwietniowej rezydencji, w trakcie której rozpoczęłam pracę nad swoim solo. Postanowiłam, że będę się zachwycać rzeczywistością, odcinając się granicą od wszystkiego, co jest jej wirtualnym obrazem. Drugie podejście do tematu nie było jednak prostą kontynuacją. Świat ciągle przyspiesza, akcelerowany wirtualnym obiegiem myśli, który stracił już dawno swój kawiarniany charakter. Tekst ten ma w zwięzły sposób przedstawić treść spektaklu lub choćby pomysł na spektakl, opowiadać o inspiracjach albo odkrywać gdzie zakończył się proces. Ma być pękiem mądrych myśli, zaklętych wcześniej w ruchu i obrazie. Wrong! Basta! System Failure! Page Under Construction. Przepraszamy za utrudnienia. Serdecznie zapraszamy później (16.12.2013)”

Dance.doc/Magdalena Jędra

Więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close